Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi sós süteményt rendeljün...

Mennyi sós süteményt rendeljünk 300 főre?

Figyelt kérdés

tudom, hogy most már szinte nincsenek 300 fős lagzik, de azért hátha vki tud segíteni.

szóval, sós süteményt szeretnénk rendelni 300 főre. reményeink szerint szombat déltől vasárnap hajnalig/reggelig kellene kitartani a sós sütinek és azért jó lenne, ha maradna is.

a legtöbb helyen azt olvasom, hogy 10 főre elég 1kg.

de ez tizen...x órára is elég lesz? mert ugye mikor jönnek a vendégek már ezzel vannak kínálva és gyakorlatilag egész nap elő vannak, h legalább vmi szívja a piát, ha mást nem is esznek. számoljunk inkább 1,5 kilóval és akkor biztos elég lesz? vagy felesleges?

az a baj, h hiába kérdezem az itthoni 'idősebb' generációt mindenki mást mond. pl. a párom és az én nagymamám totálisan mást- mást mondanak...

nem tudom melyiknek higgyek!

előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2016. jún. 6. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én inkább 2 kg-ot számolnék 10 főre, biztosan elég már, és maradni is fog.
2016. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is a másfél kg/fővel számolnék. Bár lehet, hogy kissé unalmas lenne, ezért egy kínálást esetleg kiváltanék valami másfajta kaja tálalásával.

Pl. 1-1 pár főtt virsli mustárral, hasonlóval... egy kicsit megdobná a hangulatot is, egy kicsit józanodna is a társaság, és arra is ugyanúgy tudnának tovább inni, mulatni, mint a sós pogira

2016. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
* másfél kg/10 főre, nem egy főre
2016. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

persze, van ebéd, uzsonna, vacsora és éjfélkor töltött káposzta.

csak a sósakat egész nap kint hagynánk. szárazak, így remélhetőleg nem romlanak meg és folyamatosan lehet belőle enni.

2016. jún. 6. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha van ebéd vacsora,és éjféli kaja ,gondolom torta is lesz nem is egy ,édes süti is akkor én nem venék 30 kg sós sütit.
2016. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Ezesetben én kb 15-20 dkg/fővel számolnék, tehát 1,5-2kg/10fő.
2016. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!