Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy egy...

Miért lehet az hogy egy napnál tovább nem birom ki édesség nélkül? Lehet hogy azért mert boldogtalan vok?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet.
2016. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Azt mondják, hogy a cukor függőséget tud okozni.
2016. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
#2 minden tud pszichés függőséget okozni, nyilván a cukor is.
2016. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért van igen. A cukor ugyanazt az agyterület működését serkenti, mint a kokain. Ezért vágyunk gyakran édességre, ha nincs jó kedvünk, mert attól ideiglenesen jobban érezzük magunkat. De érdemes valami egészségesebb módját találni az örömszerzésnek, mert a sok cukor rengeteg gondot tud okozni a szervezetben, és nem csak a lyukas fogakra gondolok...
2016. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem hiszem, engem még az életben nem boldogított édesség. Jóleshet, meg rosszul is, de a boldogság az más. De lehet, hogy velem van a baj...


Simán kialakulhat édességfüggőség, de akár megszokás is.

Fizikailag és lelkileg is vágyhatsz rá. Nekem pl. a fizikai már nagyon rég a múlté, de annyira édesszájú vagyok s annyira kedvelem a (nem cukros) édességeimet, hogy ha el is határozom, hogy ritkán eszem, egy nap kihagyás is extrém ritka, mert mire eszembe jutna, már kész van (venni nem veszek, nehéz vagy drága is lenne cukormenteset s nem is lenne olyan finom)... Több évtized finom szokása ellenében elég nehéz menni, főleg, ha az ember hedonista és semmi komoly motivációja, hisz szerinte egészségesen eszik...


Elemezni kéne, mit érzel. Nyugtalan vagy-e édesség nélkül vagy semmi bajod, egyszerűen csak beszivárog. Akarsz-e küzdeni ellene vagy mégis mi van. S ha kívánod, mit kívánsz benne? Nekem pl. mindig is volt kakaóvágyam, a csokiban is az érdekelt, a cukor pont nem. Bár szeretem az édeset is.

Ide kapcsolódhat az, hogy az egészségtelenebb, előnytelenebb édességeket jobb lecserélni valami jobbra. Sokan jönnek a gyümölccsel, ami egy kakaóimádónak csokivágy esetén nem sokra jó, plusz cukrosabb is, mint sok speckó édesség.

2016. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy a vércukrod túl magas. Érdemes volna megnézetni.
2016. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elég boldogtalan vagyok.Más örömöm nincsen ami tudná helyettesiteni.Csak nem akarok cukros lenni.
2016. jún. 14. 19:56
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

ugyanugy lehet róla leszokni, mint minden más szenvedélybetegségről - lassan, fokozatosan. először kibirod cukorka nélkül fél napig, aztán már háromnegyed napig, aztán egész napig, aztán majd egyszer eljutsz oda, hogy csak alkalmanként eszegetsz édességet - a lényeg a fokozatosság a szervezet leszoktatásában .

Én mindezt kipróbáltam, sikerült is, aztán visszaszoktam, a fene egye meg... szóval én is küzdök a cukorfüggőséggel. Nem vagyok cukros, a vércukorszintem rendben van, de tulsulyos vagyok.

2016. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De legalább másféle evésben találj örömöt... Igazából más tevékenységben, de nekem nincs bajom azzal, ha az evés is örömforrás, miért ne lenne az? De normálisan. Nem jó, ha az a fő vagy egyetlen öröm s főleg ne áldozzuk be érte az egészséget.

Egyél jókat, de amennyire lehet, egészségeseket. Ez nehéz?

Én mindig nagyon jókat eszem, pedig figyelek az egészségemre... Finom zöldségek, tojásételek, némi gyümölcs, jó összetételű édességek... Csupa remek cucc.

2016. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért nem bírod ki, mert függő vagy.
2016. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!