Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a főzést ez...

Hogyan oldjam meg a főzést ez esetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 20 éves lány vagyok,de nem vagyok gyakorlott a főzésben.

A munkám úgy alakult,hogy eddig nem sikerült elég időt szentelnem rá,most pedig úgy érzem,hogy ezt pótolnom kellene,sőt szükséges is.


Babyszitternek megyek egy ismerősömhöz külföldre (aki magyar egyébként) .

A gyerekek felügyelete mellett majd főznöm is kell, legalábbis úgy gondolom. Az anyuka nem szokott főzni, mindenki azt eszik ,ami van ..nem tudom,h mekkora elvárásai lesznek.


A kisebb nehézség még az,hogy a kisgyerekek nagyon válogatósak,és nem túlzok, volt már alkalom több is,hogy ez megmutatkozott.

A tésztát szeretik,annyi biztos.


Húsételeket nem is készítettem még (nem eszek sok húst) , oké olyan ,hogy virsli,sonka ,ilyeneket igen. Tudok palacsintát sütni,sütiket,ha van jó recept hozzá , de úgy konkrétan nem próbáltam még ki nagyon sok mindent..anyukám nem vont be sose a főzésbe,inkább elküldött,hogy majd ő. Talán ez is közrejátszik benne, de nem is ez a lényeg,a megoldást keresem.


Esetleg tudnátok linkelni könnyen elkészíthető jól bevált recepteket...amiben tészta, zöldségek vannak,akár valami könnyen összedobható vacsorának való ételeket?


Kicsit parázok....


2016. jún. 22. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne kérned anyukádat, hogy most ne küldjön ki a konyhából és végigfőzni vele néhány dolgot. Van amit nem lehet receptből megtanulni, pl. sózás, fűszerezés, zöldségek vagdalása, pucolása, meddig kell főzni a karfiolt, hogyan dinszteld a hagymát, főzelékhabarás, legalább az alapdolgokat csináld vele végig.
2016. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem akarlak elkeseríteni,de ahhoz,hogy azt mondhassa az ember,hogy tud főzni az első próbálkozásotól évek telnek el.Hiába egy jó recept ha nem tudunk elkészíteni egy rántást.Mindenképp az alapokat kell először megtanulni.
2016. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom hol külföld, de nyugaton tök egyszerű

Tányér harmadában natúr hús vagy kolbász vagy hamburgerpogácsa, másik harmafában rizs v krumpli, utolsó harmad párolt zöldség


Vagy tésztaétel zöldsalátával


Előétel egy kis vsésze leves pl zöldségkrémleves

2016. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országba mész?

Ha eddig mikroban melegitett készételen élt a család, akkor túl nagy igényük nincs.

2016. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
youtube videókon egész jól fent vannak a dolgok :) . Dániába megyek.
2016. jún. 22. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
ajánlom az apróséf oldalát. Írd be egy .hu-val. Nekem onnan már sok recept bevált, válogathatsz és a recepeteket magyarázatok és fényképek kísérik a főzés különböző fázisairól, így tudod követni, mit kell csinálni. Egy próbát szerintem megér, akár úgy is, hogy még itthon "próbafőzöl" néhány szimpatikus receptet :)
2016. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. jún. 23. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!