Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Standon való eladáshoz kellene...

Xenil kérdése:

Standon való eladáshoz kellenek papírok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerült bennem a gondolat, hogy érdemes lenne kipróbálnom magam standon való eladáshoz. Mindig is szerettem ezeknek a hangulatát, mikor karácsonykor a piacon így árulnak, én is szeretem, és sütni is szeretek. Az érdekelne, hogy ehhez kellenek papírok, vagy valami végzettség? Ha igen pontosan milyen papírok? Jó ötletnek tartjátok?



2016. jún. 28. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyi önkormányzatnál tudsz érdeklődi. Vállakozoi és a termékhez kapcsolodó papírok kellenek .
2016. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozói, közterület használati engedély,adöszám,

NÉBIH által engedélyezett előállítóhely, HACCP

2016. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mai világba mihez nem kellenek papírok?

Te amit otthon sütsz, azt csak komoly higiéniai körülmények között tudod megtenni, különben eladni sem engedik majd.

2016. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tehát egy egyszerű palacsinta, gofri árusításhoz is szükségesek ezek a papírok? Mert én legfőképpen ilyenekre gondoltam. Ha igen ezek mekkora összegűek lehetnek?
2016. jún. 28. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Összeget nem tudok mondani, de sok macera van vele. Csak a nébih, antsz engedély nagyon kemény. A beszerzést és tárolást is ellenőrzik. Alapból külön tojás hűtő kell, tojás előkészítő helység, tejtermék hűtő is külön, amiben a tejet tartod. Elvileg tilos, hogy te pl. a sima hűtődből, a kolbász mellől kikapod a tojást és a tejet, más kérdés, hogy mennyire ellenőrzik. Ha nem nagykerben tudod venni a nyersanyagokat, akkor haccp-s papírod sem lesz róluk. nem is tudom, engedélyezik-e így egyáltalán, mindenesetre téged büntetnek nagyon rondán, ha valaki hasmenést kap. Amúgy egészségügyi kiskönyv biztos kell, antsz, nébih engedély, és területfoglalási engedély.
2016. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Melegkonyhához komoly engedélyek kellenek. Ha csak ropit árulnál, az kevesebb engedéllyel is menne, de palacsinta meg ilyesmi, az macerás.
2016. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Látom rengeteg minden kell hozzá. Pénztárgéppel mi a helyzet, az is kell hozzá? Illetve még egy kérdés ezek összesen kijönnének 400.000-ből, vagy nagyobb méretű összeg?
2016. jún. 29. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénztárgép:hogy a viharba ne kéne!

Nem akarom elvenni a kedved,de:

Esetedben nem élelmiszer-előállítás,hanem vendéglátás a tevékenység.

Adószám,vállalkozói,közter.használati engedély, eü.alkalmassági, HACCP, Nebih eng.kell.

Nebihnek kell egy bázishely, ami a 852/2004/EK.rendeletnek megfelelően van kialakítva. Vagy egy működő vendéglátótól egy ún.befogadói szerződés.

Kártevőirtóval szerződés,fertőtlenítő mosogatószer,kézfertőtlenítőszer,ezek biztonsági adatlapjai,veszélyes anyagokkal végzett tevékenységről szóló bejelentés....

Fontosabb: honnan vinnéd az árusítás helyére a vizet,higyan tudod mosogatáshoz melegíteni,hova teszed a szennyvizet? Ha ezt nem tudod megoldani,a többin felesleges gondolkozni.

Nem elkeseríteni akartalak,remélem érted,csak a jogszabályi előírásokról tájékoztatni,tényszerűen.

2016. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!