Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha SZÉP kártyával rendelek...

Ha SZÉP kártyával rendelek pizzát, és már előre ki van fizetve, akkor adjak borravalót a futárnak?

Figyelt kérdés
Ilyenkor is szokás adni? Illik? Ha igen mennyit, 100 ft?

2016. júl. 2. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én egy 200-ast szoktam ilyenkor adni.
2016. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam 100 ft-ot adok, a pizza 1100 ft.

Ez kevés?

2016. júl. 2. 12:54
 3/5 anonim válasza:
41%

Soha nem értettem ezt a borravaló dolgot, hasonlóképp az orvosoknak és nővéreknek adott borítékokat vagy a pincérnek juttatott összeget sem, szerintem nem korrekt, legyen benne az árban és kész kifizetem, de szerintem ez az elvárják hogy fizess nekik pluszba egy elég mocskos dolog, mert ugyan minek fizetnél ha pl. pizza futárnál már benne van a kiszállítás a díjban?


Szóval kérem mondja meg nekem valaki, ilyenkor mit is fizetünk ki, mert én nem tudom?

2016. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Pl mit fizethetsz a borravalóval? Ha jófej a futár, egy 100assal a tudtára adhatod. Ha gyorsan kiér vele, akkor azt is.

Továbbá, házhoz szállítást ígér a legtöbb pizzéria, nem lakáshoz szállítást. Ha tehát felviszi a lakás elé, és nem a ház előtt vár, akkor akár ezt is meg lehet köszönni vele.


Mondjuk nálunk ki is lenne rúgva egyből, aki a vendéget ugráltatja, hogy jöjjön le a ház elé. :D

2016. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
76%

na jó ácsi, elvárás és benne van az árban az úgymond "jófejség"

ugyanúgy mint

bárkinek aki a szolgáltatóiparban és ügyfelekkel dolgozik,

mindegy melyik szférában,

ilyen alapon a kisboltban a Marinéninek meg a tascoban is járna a pluszpénza pénztárosnak a "jópofizásért" nem? :)


Mondjuk a házhoz, lakáshoz -szállításban igazad lehet,

bár ez soha nem érintett,

én mindig lesétáltam érte amikor panelban laktam,

most meg kimegyek a kapu elé :D

úgy vagyok vele azon már nem múlik,

ennyire nem vagyok elkényelmesedve. :)

2016. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!