Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ismer valaki egy finom levendu...

Ismer valaki egy finom levendula szörp/szirup receptet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van fent egy par a neten, de en eddig bármelyiket próbáltam, kesernyés lett a végeredmény, vagyis lett egy érdekes mellékíze. Es kóstoltam mar olyat, ami nagyon finom, de nem sikerul rajonnom a turpissagra.

2016. aug. 21. 17:19
 1/1 anonim válasza:

Levendula szörp

Készítése nagyon egyszerű és az eredmény rendkívül finom!

Hozzávalók: 6 bögre cukor, 6 citrom leve kifacsarva, és – ha szeretjük – a héja lereszelve (ha a reszelt héjat használjuk, akkor mindenképpen bio-citromot vegyünk!), 2 bögre víz, 2 bögre levendulavirág (a száraz virág is használható).

Elkészítés: A cukrot, a citromhéjat (vigyázat, a fehér része ne kerüljön bele!) a citromlevet és a vizet egy lábosban felforraljuk. Amikor a cukor már teljesen elolvadt, beleszórjuk a levendulavirágokat, elzárjuk alatta a lángot és lefedve pihenni hagyjuk. Néhány óra múlva átszűrjük (bár én gyakran egy egész éjjelen át hagyom, akár 24 óra is lehet…), egyet forralunk rajta, és még melegen üvegbe töltjük, és száraz-dunsztba hagyjuk kihűlni.

A 6 citrom helyettesíthető 3 zöld citrommal is … és megbolondíthatjuk pár szál citromfűvel.

A színe természetesen nem lesz lila, sőt lehet, hogy elég halovány marad, de ne ijedjünk meg, az íze nagyon finom lesz…

2016. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!