Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A CSIPKEBOGYÓT mikor kell...

A CSIPKEBOGYÓT mikor kell leszedni, ha télire teázáshoz szeretném megszárítani?

Figyelt kérdés
Amikor már megcsípte a dér, akkor nem lehet kiszedni a magot belőle,... tehát kemény bogyókat kell szedni, ha felezni, kimagozni szeretném?

#szárítás #csipkebogyó-szedés
2016. szept. 4. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez furcsa, én speciel már akkor szedtem le, amikor hó is esett, és remek tea készült belőle. Biztos, hogy a csipkebogyóval kell megvárni, hogy megcsípje a dér? Én a kökényről tudom ezt...
2016. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már édeskés, de még nem fagyott el.

Én régen úgy készítettem el, hogy lefagyasztottam, és fagyosan vettem elő levagdostam a végeit, késsel még fagyosan kikapartam a magokat, és a húst vissza raktam a fagyasztóba mielőtt kiolvadt volna.


Ha tea kellett csak a kész kikapart fagyos húst használtam, langyos fekete teába kiáztatva.


Leszűrés után mézzel összetörtem és remek lekvárszerű pép lett belőle.

2016. szept. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval én a saját módszeremet ajánlom.


Kóstold meg mikor szeded, ha édes jó, fagyaszd csontkeményre, és fagyosan kapard ki a magokat.

Aztána hús mehet vissza.

2016. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó ötlet a FAGYASZTÁS, kipróbálom... Most még keményen nem érdemes leszedni? Mikor több benne a vitamin?
2016. szept. 5. 11:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma néztem éppen egy bokrot, ...van ahol már puha a bogyó, azt nem is lehet felezni, (hogy a magját kiszedjem).Talán csak átszűrni lehet, amikor kész a tea. Ti hogyan csináljátok?
2016. szept. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!