Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek lemosható az a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Szerintetek lemosható az a vegyszer a citromról, amivel a romlás ellen kezelik, mielőtt az üzletekbe kerül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen langyos vízzel és dörzsis-szivaccsal?

Vagy kell hozzá egy kis mosogatószer is?

Az is vegyszer.... :(

Ördögi kör!


Köszi a válaszokat!


2016. szept. 7. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehet eltávolítani róla. Vásárolj kezeletlen héjú vagy bio citromot
2016. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Simán melegvízzel és kézzel lemosható.

mellesleg ha lemosod, és szárazra törllöd nem penészeidik meg rohad meg. Csak összeszárad.


Az amit rákennek nem vegyszer hanem műviasz és azért van, hogy ne veszítsena tömegéből a hűtőházban, különben a hűtő kiszárítaná.


Viszont ahogy nincs "pollenszűrős klíma" környezetben és ez a műviasz lezárja a pórusait megeszi az egészet a penész a meleg miatt.

2016. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azt gondoltam, hogy vegyszer, örülök, hogy csak műviasz, az amit rápermeteznek.


Jelenleg nincs itthon más citrom csak olyan, ami ezzel van kezelve.

Ha néha megengedhetem magamnak, akkor kezeletlen bio citromot szoktam venni, de ez sajna ritkán esik meg.


Köszi a válaszokat!

2016. szept. 7. 19:57
 4/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy-két érdekes dolgot is. Persze mindig utólag..... :)


[link]


[link]

2016. szept. 7. 20:04
 5/8 A kérdező kommentje:

Itt említik a szódabikarbónás lemosást, hogy valóban segít-e, nem tudom.


[link]

2016. szept. 7. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Cirtomja is válogatja. Én mindig alaposan átdörzsölöm folyó víz alatt, viszont találkoztam már olyan citrommal, amit hiába mostam, rendellenes vegyszerszagot éreztem rajta, és benne is, mikor kettévágtam, aminek köze nem volt citrom illatához, és a kezemre is "átragadt" (ez konkrétan egy nagy, vastag héjú citrom volt). Ment is a kukába. Szóval erre már a vásárláskor is érdemes odafigyelni!
2016. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szódabikarbónás lemosás jó módszer,minden gyümölcsöt lehet vele tisztítani, de az a citrom amire rá van írva ,hogy a héj fogyasztásra alkalmatlan semmivel sem tisztítható meg. A héj beszívja ezt az anyagot.

Ez a méreg nem ürül ki a szervezetből,hanem felhalmozódik, ezért is nagyon veszélyes.

2016. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató amit írtatok!

Elég nagy hiba, ha ezt a Magyar Élelmiszer Iparban megengedik és jóváhagyják.

:(

2016. szept. 10. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!