Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van arra vonatkozóan valami...

Van arra vonatkozóan valami adat, hogy 100 gramm arabica kávéban mennyi koffein van?

Figyelt kérdés
Szeretném kontrollálni a koffeinbevitelemet, de kéne valami referencia adat, hogy ki tudjam számolni az általam egy főzéskor használt kávé őrlemény hány mg koffeint tartalmaz.

2016. szept. 9. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem volt nehéz beírni gugliba, íme az eredmény az első találatról: koffeintartalmuk: 0,8-1,4%.

Remélem kiszámolni ki tudod..

2016. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én más adatokat találtam, inkább 1,25 - 1,5 között, akkor számoljunk 1-el

én 16,5 g őrleményt használok az 0,165g tehát 165 mg koffein. ez 1-el számolva még talán éppen oké, de 1,25-el a 206 mg már kicsit soknak tűnik egy kávéban

2016. szept. 10. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:
az illy megadja, hogy 50 mg van a kapszuláiban. ezek 6,7 grammosak és sötétebb pörkölésűek. (világosabban pörköltben több koffein van) én úgy tudom, hogy 300 grammnál nem ajánlatos többet inni, de igazából úgyis érzi az ember, ha kicsit sok lett. (nehezen alszik, ideges, stb.)
2016. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*vagyis 60 mg, csak félrenyomtam
2016. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja,meg az se mindegy, hogy főzöd le. (filteres, kotyogós, vagy presszó, stb.) de abban már nem tudom sajnos, hogy melyik az erősebb
2016. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!