Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a csirkemellet...

Hogyan kell a csirkemellet "lereszelni"?

Figyelt kérdés
Tegnap afféle vendégségben voltam, ahová mindenki vitt egy kis tál kaját. Volt ott egy olyan család, akiket személyesen nem ismerek, csak hallomásból, így most már nem akarom megkeresni, akkor meg hülye voltam, és nem kérdeztem meg. Tehát ez egy héjában sült krumplihoz adott csípős csirkemell volt, de a csirkemell olyan apró, vékony csíkokban volt, mint mondjuk a sajt, ha le van reszelve. Hogyan kell ezt megcsinálni? (Ha ez segít, a nő afrikai származású)
2016. okt. 9. 16:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, mielőtt még a reszelőt írnátok: azt tudom, de azon nem olyan lesz, itt szinte csak mm-es szálak voltak belőle. Reszelőn nagyobb marad (legalábbis nekem).
2016. okt. 9. 16:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg elöre megfözték a húst, és utána szálakra csipkedték. (Több ilyesmi receptet olvastam már, részben török, részben észak-afrikai helyekröl)
2016. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg egyszer írok, találtam egy képet, ahol a csirke így szálakra van szedve:


[link]


Ilyesmire gondoltál?

2016. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ettől vékonyabb szálak voltak, de lehet, hogy kézzel csipkedte. Fú, jó türelemjáték lehet...


Köszönöm a segítséget!

2016. okt. 9. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami receptre emlékszem, ott tényleg egyes szálakra kellett szétszedni a húst, de most nem találom meg.


De ha elég fött a hús, akkor állítólag gyorsan megy.

2016. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
alacsony fokozaton botmixerrel is lehet ilyet csinálni. Páromnak van majoranás tészta címmel családi receptje, és ő botmixxerrel szedi szét a húst.
2016. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!