Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől energiamentes az üdítőital?

Mitől energiamentes az üdítőital?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 13:49
 1/6 anonim válasza:
Fura az elnevezés, de arra utal, hogy nincs benne cukor, édesítőszer csak.
2010. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pl. a nulla kalorias kolaba rengeteg edesitot es adalekanyagot tesznek. Igy lehet, hogy kaloria nincs benne, de nagyon egeszsegtelen. Onmagaban a sok edesito mar eleve egeszsegtelen.
2010. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 robertpoulsen válasza:
a cukor is egészségtelen,legalább annyira mint az édesítőszer.
2011. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak az edesitoben talalhato aszpartam erosen rakkelto is. Ezert a nulla kalorias udito meg sokkal artalmasabb is, mint a cukrozott. Nezd meg a dobozan, hogy rajta van-e az aszpartam. Tuti, hogy ott lesz.
2011. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 robertpoulsen válasza:

Leszögezném.Én nem szeretem az édesitőszerek ízét.

Az aszpartám(e951)két aminosav metilésztere. Mint ismeretes, az aminosavak a fehérjék építőkövei, az élet alapjai. Az aszpartám a szervezetben építőköveire bomlik, azaz aszparaginsavra, fenilalaninra és metanolra.Az aszparaginsav minden fehérje építőköve.A fenilalanin egyike az esszenciális aminosavaknak.A szervezet nem képes előállitani ezért nekünk kell bevinni.

Példaként elmondható, hogy egy adag tejben 8-szor több fenilalanin, és 13-szor több aszparaginsav van, mint, egy azonos adag, 100%-osan aszpartámmal édesített üdítőitalban.

A metanol gyakran megtalálható élelmiszereinkben. Az, hogy a metanol nagy mennyiségben mérgező közismert. Ez a „nagy mennyiség" több 10 grammot jelent

Ami az édesített üdítőkben van az szinte elenyésző.A paradicsomlében 8x több van.


ui.:A mesterséges szinezékeket én sokkal rákkeltőbnek tartom.pl.:Azorubin

2011. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 robertpoulsen válasza:
üdítőpalackozóvban vagyok technikus.tudok egysmást.
2011. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!