Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gluténérzékenyek számára...

Gluténérzékenyek számára melyik liszttel a legolcsóbb a búzaliszt helyettesítése?

Figyelt kérdés
Most derült csak ki a betegségem, kicsit még el vagyok veszve, hogy mit ehetek és mit nem, illetve mit hogyan tudok a legegyszerűbben és legolcsóbban megoldani.
2016. okt. 21. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ohm, szrntm a buzalisztet sehogyan Sem lehet helyettesiteni, csak az egyik kajaban a kukorica liszt a jobb a masikban meg pl burgonya. Ez szrntm foleg tapasztalat soran derul ki, nemtom en nem vagyok annyira fozocskezos, viszont egy glutenmentes dietabol nem fogsz olcson kijonni az tuti (kiveve ha a kakad nagy reszet te csinalod meg otthon, de akkor is dragabb....:/)
2016. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Ami hivatalosan is glutén mentes liszt, az a Durumliszt és a Kukorica liszt.

Állítólag a durumliszt kb. olyan univerzális, mint a búzaliszt. A kukorica liszt nagyon durva szemű, én is vettem, de most már kizárólag zsemlemorzsa helyett használom. Panírozáshoz jó.


Egyébként keresd ki a net-en: "Nóri minden mentes konyhája", ott kiválasztod a gluténérzékenyeknek szóló recepteket, írja azt is, hogy mit miből... van facebook oldala is, lehet társalogni az ott regisztráltakkal.

2016. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Először is ne a gyakorin tájékozódj. Az itt válaszolók 90 százaléka unatkozó nagymama, aki csak annyit tud a lisztről, hogy mennyit kell belőle a lángos tésztához keverni. Olvass megbízható irodalmakat a témával kapcsolatban, hiszen meg kell tanulnod eszerint élni mostantól.

Kis segítség:

[link]

Fontos, hogy garantáltan gluténmenteset válassz még a "szabad" jelzésű termékekből is (a boltokban mindig külön sorban vannak a speciális étrendhez igazodó termékek), mert ha glutént tartalmazó termékeket gyártó üzemben készülnek, akkor kerülhet bele egy kevés, ilyenkor ez áll a hátoldalon: "nyomokban glutént tartalmazhat!"

Fontos még, hogy az általad fogyasztható lisztek a búzaliszttől eltérő módon viselkedhetnek, és más az ízük is. Ki kell tapasztalnod, hogy kell bánni velük.

2016. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. okt. 22. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Köszi a 0-ra pontozást, bárki is volt az!

Ezzel azt akarja jelezni a lepontozó, hogy a kérdező még a "Nóri ..." oldalt se nézze meg, inkább maradjon tájékozatlan!!!


Kedves lepontozó!

A gluténérzékenység igen komoly betegség, ha a beteg gluténnal szennyezett ételt eszik, bizony könnyen az életébe kerülhet!

Hát ennek tudatában nyomkodd a jövőben a piros kezeket!

2016. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

2-es, 5-ös vagyok!

Mire beírtam az 5-ös hozzászólásomat, valaki igazított a pontozáson. Köszönjük!

Így legalább már a kérdező egy kicsit tisztábban lát!

Remélem, hogy valóban tudtunk neki segíteni!

2016. okt. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Én a helyedben nem lennék annyira felháborodva, 2-es, ugyani orbitálisan nagy baromságot írtál, miszerint "Ami hivatalosan is glutén mentes liszt, az a Durumliszt..."
2016. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én köszönöm szépen mindenkinek a segítségét és hozzászólását, tőlem mindenki zöld pacsit kapott, nem tudom ki és miért húzta le az összeset. Nekem hasznos volt.
2016. okt. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!