Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök havonta...

Ti mennyit költötök havonta ennivalóra? Hogy lehet a leggazdaságosabban kivitelezni az étkezést?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy (átmenetileg) elég csekély összegből kell kigazdálkodnom a megélhetésemet jövő hónaptól. Bérleti díj nincs, rezsi átlagosan 15e Ft havonta, így télen (márciustól remélem, hogy ez kevesebb lesz).


Érdekelne, hogy nálatok mi az a minimum, amit egy fő étkezésére költötök havonta. Hogy lehet a leggazdaságosabban megoldani, hogy ne haljon az ember éhen havi 20-25 ezer Ft-ból, de azért ne csak krumpliból/tésztából álljon a heti menü?


A válaszokat köszönöm.



2017. jan. 30. 09:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, a rezsi inkább havi 25 ezerhez közelít, kifelejtettem egy "apróságot".
2017. jan. 30. 10:00
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem 30eFt/fő minimum kell.
2017. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%
Én a helyedben babot vagy lencsét kombinálnék teljes kiőrlésű kenyérrel vagy egyéb "cereal"-lal, mert így olyan aminosav kombinációt tudsz összerakni ami teljes értékű fehérjét ad.A zabpehely filléres cucc, a többi gabonával egyetemben.A zöldségek pedig szezonjukban nagyon olcsóak.
2017. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Mi 40-50.000 körül költünk. Nyáron-ősszel jóval kevesebbet, 30.000 körül mert sok a zöldség, gyümölcs, hüvelyes amit magunk termelünk.


1. Nem fogyasztunk húst (meggyőződésből, nem spórolásból)

2. Idénygyümölcsöket, zöldségeket főzünk amik olcsóak

3. Heti menüt készítünk

4. Célzottan vásárolunk (pl. Ha akciós a tk liszt, tészta, akkor többet nem horror áron)

5. Általában nem veszünk chipset stb. Hanem házi zöldség chipset, almakarikákat, stb. Készítünk

6. Itthon sütünk tk péktermékeket

7. Nem veszünk cukros üdítőket, csak maximum 100%-os gyümölcslevet, szálas teát iszunk


A maradék pénzből bio tejtermékekre, mandulatejre és növényi joghurtokra is telik, sokféle gabonára (chia, kuszkusz, amaránt stb), hüvelyesekre (vörös lencse, quinoa stb)., szóval nagyon változatos és jó minőségű ételekre.


Télre sok zöldséget, gyümit elfagyasztunk

2017. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
62%

Szia!


Nekünk kettőnkre 50 ezerből kijön az étkezés egy hónapban, szóval 25ezer/fő/hó.

Szerintem a fő szabály az hogy soha ne vegyél készételt.

- Mindig főzünk ebédet, azt elrakjuk dobozban visszük a munkahelyünkre. 2-3 napra szoktunk előre főzni, időhiány miatt, szerintem úgy még nem unja meg az ember. Azon belül nagyon nem szoktunk spórolni, jó ilyesmi hogy garnélarák vagy olívabogyó meg nem tudom nem szerepel a hozzávalók között. :D Gombapaprikás, rakott kel, pörkölt, tészta (túrós, mákos, sajtos, makaróni, ezekkel kísérletezni is lehet), hús, kisütős dolgok, főzelékek, risz, krumpli (annyi féle formában el lehet készíteni), chilis bab... szóval ilyen átlagos ételeket szoktunk főzni, és ezek gyorsan el is készülnek. Töredék ár, mintha rendelnéd vagy kifőzdébe mennél.

- Reggeli vacsora pedig kenyér felvágottal (húspultból vegyél olcsóbbat, ne előrecsomagoltat!) /lekvárral (anyukámtól)/ májkrémmel, olcsóbb sajttal... vagy zabkása, gyümölcs, müzli (max 1500Ft/kg áron választok). Zacskós tejet veszünk általában az a legolcsóbb. Egy szendvics vagy valami puffasztott szelet mindig legyen nálad, hogy ne kelljen péksüteményre költened, ha a városban megéheznél.

- Kávét otthon főzz, vidd magaddal, ha szeretnél inni.


Ha eddig nagy lábon éltél lehet szigorúnak tűnik, de én gyerek korom óta így élek, úgyhogy nem okoz gondot.

Élelmiszer vásárlásnál elsődleges szempont az ár. A saját márkás termékek (Spar, Auchan) is ugyan úgy megfelelnek a célra, nekem nincs semmi bajom velük. És ebbe az 50ezerbe belefér még egy kis nasi is, mogyoró, túró rudi, csoki valami mindig van otthon szóval nem érzem hogy nélkülöznénk. :)

Egyéb kis praktika: szappant, tusfürdőt literes kiszerelésbe vegyél, mi mindig át szoktuk önteni kisebbe, ezzel is lehet spórolni.

Szerintem menni fog. :)

2017. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi olyan 40 körül költünk 2 főre. Sok-sok egészséges, zöldséges étellel megoldható simán :)
2017. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Én írtam privit, hogy figyeld a kérdésed. Nos! Mi 60ezernél álltunk meg januárban két főre, de februárban még lentebb adom egy 20al...

Tippek, módszerek:

- menüt írok

- a menü alapján listát készítek

- minden napra más ételt rakok össze

a)hétfő - vegán

b)kedd - főzelék

c)szerda - tésztás

d)csütörtök - húsos

e)péntek - vegán

f)szombat - főzelék

g)vasárnap - ünnepi

- az auchanban vásárolunk, figyelem az újságot, nézem, mi van akcióban

- sokszor a saját márkás termékeket veszem kiv virsli, wc papír

- újrahasznosítom a maradékot

- figyelek arra, mit eszünk


Kenyérből rozskenyeret, 190 fél kg, kettőnknek két napra elég és nekem jót tesz szorulás ellen is. (Terhességi székrekedés) Rozslisztet használunk, cukor helyett mézet, himalájai sót asztali só helyett, kókuszzsír és olívaolaj van itthon. Csak pár csepp kell, sokáig elég. Havi egyszeri beruházás. Gyümölcsből azokat vesszük aminek alacsony a gyümölcscukor tartalma, kerüljük tehát a banánt, a fügét, a szilvát, az aszalt gyümölcsöket, az ananászt. Vesszük az almát, a körtét, a kiwit, a grapefruitot, a mangót ilyenkor télen.. nyáron málna is, görögdinnye is, eper is, cseresznye is, málna is, áfonya is sok fogy... zöldségből a cukkini drágának mondható, de úgy, hogy egyedül vagy, nem vészes. (1200/kg) Krumplit, babot, lencsét ne egyél estére. Tejtermékeknél natúr joghurtot ajánlanék, több száz recept van a neten pl a fahéjas almajoghurt. Kefír, tejből a 1,5%os, vajból a light, házilag is csinálhatsz pástétomot. Húsoknál szárnyasok, gyengébb vörös húsok, halak. Italok terén a víz, a smoothie-k. Főzelékek francia habarással még egészségesebbek.


Sokféle ételt le lehet fagyasztani, de újat is lehet belőlük varázsolni. Neked ez nagy segítség, mert így nem kell plusz húst venned. Példák maradék felhasználásra:

-pörkölt tésztával, noklival, krumplipürével, tarhonyával

-másnap rakottas, székely-káposzta, bolognai ragu, húsos kifli/palacsinta

-gulyás-leves

-nokliból sztrapacska

-májból resztelt máj ebédre, vacsorára májpástétom

-babgulyás csipetkével mellé főtt csülök savanyúsággal utána túrós batyu/lekváros bukta

-babgulyás utána a főtt csülköt lesütöd Pékné módra

-újhagymát, kalifornia paprikát pirítasz, rádobod a maradék sült húst, kakukkfüvet, krémsajtot, mozzarellát, fedő alatt párolod utána leveles tésztába teszed és kisütöd

- maradék zöldségből zöldség fasírt

Stb..


Példa egy heti étkezésre:

Hétfő

Reggeli - tükörtojás rozskenyérrel, paradicsommal, paprikával (mondjuk 2 db paradicsom, 1 kalifornia paprika) citromos teával

Tízórai - 1 db alma

Ebéd - tökfőzelék pörköltszafttal

Uzsonna - 1 db alma

Vacsora - saláta pl caprese (mozzarella 200 ft, 2 db paradicsom és 1 lilahagyma kell még bele)


Kedd

Reggeli - joghurt kiflivel

Tízórai - 1 db narancs

Ebéd - tegnapi pörköltből rizses hús (csak rizst kell venni meg egy üveg borsót kb 500)

Uzsonna - 1 db narancs

Vacsora - körözöttes kenyér paradicsommal, paprikával


Szerda

Reggeli - tükörtojás párolt spárgával vagy a paradicsom-paprika kombóval

Tízórai - 1 db körte

Ebéd - gombakrémleves (kb 200 a tejszín, 350 a gomba) fokhagymás tőkehalfilével (900 a fagyasztott) buggyantott tojássalátával

Uzsonna - 1 db körte

Vacsora - a saláta maradéka


Csütörtök

Reggeli - almás-fahéjas zabkása

Tízórai - 1 kisebb tálkányi kiwi

Ebéd - mézes-mustáros csirkecomb rizzsel (200 a gyorsrizs, csirkecomb 300/kg

Uzsonna - 1 db körte

Vacsora - tejfeles túró, teával


Péntek

Reggeli - bundás kenyér paradicsommal, paprikával

Tízórai - grapefruit

Ebéd - rakott krumpli

Uzsonna - grapefruit

Vacsora - hideg szendvics (felvágott, tojás, uborka, sajt, pirosarany)


Szombat

Reggeli - fokhagymás-tejfölös tócsni teával

Tízórai - 1 db banán (nem azt mondtam, hogy nem ehetsz ;) )

Ebéd - csirkeaprólékleves töltivel, főtt hús szósszal, zöldséges egytál

Uzsonna - smoothie

Vacsora - saláta


Vasárnap

Reggeli - hagymás-kolbászos (520 egy pár) tojásrántotta paradicsommal, paprikával, kenyérrel

Tízórai - 1 db mandarin

Ebéd - maradék

Uzsonna - 1 db mandarin

Vacsora - saláta


Kb 10ezer forint lehet ez az étrend max 15 azt mondtad egészséges is legyen de, ha csak egy kicsit is, tudtam segíteni, már megérte.

2017. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!


Szemelgetni fogok a válaszokból, tanácsokból, és megtervezem majd a dolgokat.

2017. jan. 30. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!