Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ikrásodik ki a kókuszola...

Miért ikrásodik ki a kókuszolajam felolvasztás után?

Figyelt kérdés
Évek óta használom sütéshez-főzéshez, valamint hajápolásra is. Már elfogyott a kis tégelyemből és ma raktam át a nagy vödörből. A kicsi tégelyt felraktam a radiátor tetejére, hogy kicsit megolvadjon, majd miután felolvadt, félreraktam, hogy visszadermedjen. Na már most csak a teteje dermedt meg, középen folyékony, a legalján pedig kis görcsökbe állt össze. Ez miért lehet? Mindig így szoktam áttenni a tégelyembe, de még soha nem jártam így.
2017. febr. 2. 19:53
 1/2 Topor G ***** válasza:
100%

Mivel természetes anyag, nem egységes vegyületről van szó, aminek van egy adott olvadáspontja. Egyes részek már megdermednek, míg az adott hőmérsékleten lehetnek még folyékony halmazállapotú részek. Ugyanez más, természetes zsírokkal is megfigyelhető (kacsazsír szobahőmérséklet és hűtő hőm. között, disznózsír olvasztáskor).


Azt, hogy eddig nem tapasztaltad, az lehet a magyarázata, hogy a kókuszzsír más forrásból, más fajta növényről származik, amelynek más pl. a zsírsav-összetétele.

2017. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. febr. 18. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!