Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Darált sertéshús meddig áll...

Darált sertéshús meddig áll el a fagyasztóban?

Figyelt kérdés
Találtam a fagyóban darált sertéscombot, 2015.10.22 dátummal. Egy internetes cikk szerint csak 3-4 hónapig áll el a fagyasztóban. Kiolvasztottam, és nem érzem büdösebbnek, mint bármelyik egyéb húst. Szerintetek felhasználható még, vagy dobjam ki a francba?
2017. febr. 11. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Akkor én még egy próbának alávetném:

dinsztelt hagymán fűszerekkel, födő alatt kezdeném el párolni, mert közben a felszálló szagról még kiderül, hogy annak a kajának "szaga" van, vagy "illata"!!!

Ha párolás közben nem érzel semmi büdöset, hasonlót, akkor még elkészülte után óvatosan belekóstolnék.

Ha jó, akkor rizzsel valami rakotthoz felhasználhatod.


Ha rossz, még akkor is ráérsz kidobni!

2017. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre jutottam kedves első. Az a biztos, ha teszek egy próbát. Bolognai ragu készülne belőle, ha még jó.
2017. febr. 11. 08:54
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Oké! Majd írd meg, mi lett a sorsa!
2017. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
En nem használnám fel, tudod azért a darálthus nem mindig higiénikus, mivel átmegy a gépen.Amugy ennyi év után hust sem fõznék meg.Nem kockáztatnék, inkább egy szelet zsiros kenyér,mint isten tudja,milyen baktérium rejtõzik ebben a husban és lehet,hogy nem is lehet érezni semmilyen szagot.Most megnéztem a mélyhütõmben a feliratot,a husoknak 7_9 hónapot ir.DOBD KI!!!!
2017. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
42%
SIMÁN TÖBB ÉVIG IS ELÁLL!!!
2017. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A fagyasztóban évekig eláll a hús, azaz nem romlik meg, nincsenek benne kórokozók, az egészségre veszélytelen, viszont óhatatlanul avasodik. Ez egy kémiai folyamat, nem biológiai, a fagyasztás csak lassítja, de nem szünteti meg. Saját tapasztalatom, hogy minél zsírosabb egy hús, annál gyorsabban avasodik. Csirkemell filé egy-másfél év múlva is jó ízű, a zsírosabb darált sertésnek meg már fél év után van az a jellegzetes mellékíze. Nem romlott, szóval ehető, de az élvezeti értékéből sokat veszít.
2017. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Kb. fél évig áll el úgy, hogy nem veszít jelentősen az állagából, minőségéből.


Nagyon nagy tévhit, hogy évekig 'jó' a fagyasztott hús/zöldség, stb.


Az a baj, hogy a fagyasztáskor hosszú idő folyamán a víz jégkristályokat képez az ételben, ami szétszakítja az adott étel sejtjeit (itt tényleg molekuláris szintű jégkristályokra kell gondolni). Rövid fagyasztás esetén ez nem jön létre, viszont minél tovább fagyasztod, annál tovább romlik az adott étel állaga.


Többek között ezért blansírozzák a zöldségeket fagyasztás előtt, mert ezzel felpuhulnak a sejtek, ami flexibilisebbé és "elenállóbbá" teszi őket fagyasztáskor.


Húshoz viszont nincs ilyen módszer, tehát a minőségveszteség garantált.

2017. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 nemcso ***** válasza:
100%
Félév után már érződni fog az ìzén, "öreg íze" lesz.
2017. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na, végül nem tettem bele a bolognai raguba. Ez csak egy fél kiló hús volt. Tegnap már vettem 60 dekát, mert mindenképpen bolognait akartam ma főzni. Gondoltam ha jó még a fagyós husi, összekeverem őket, és akkor két napra megvan az ebéd. Egy időben, de külön edényben kezdtem a húsokat pirítani. Színre, állagra, illatra semmilyen különbséget nem vettem észre. Viszont a fagyasztós hús ízén éreztem a "fagyasztó ízt". Nem tudom értitek-e mire gondolok. :D A hűtőnk kb. 1 hónappal idősebb a darált húsnál, szóval nem a fagyasztó része büdös, mint egy régi hűtőnek, csak olyan fagyasztó szagú, amit még a műanyag dobozban is átvett a hús. De a kutyáink még így is finomnak találták. :)
2017. febr. 11. 19:26
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)
2017. febr. 11. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!