Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megromlik a téliszalámi?

Megromlik a téliszalámi?

Figyelt kérdés

Találtam egy rúd bontatlan téliszalámit a kamrában ami 3 hónapja lejárt.

Lehet valami baja?


2017. febr. 15. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb esetben avas íze lett, de elég kizártnak tartom, márcsak azért is, mert a "lejárat" nem azt jelenti, hogy addig fogyasztható, hanem hogy addig garantáltan megörzí az ízés és állagát.

Mivel erre a gyártó garanciát vállal, ezért ezt minden esetben úgy állapítja meg, hogy igen böven beleférjen, a legtöbb esetben még hónapokig minden változás nélkül eláll.


Ettöl függetlenül egy szalámai olyan értelemben nem tud megromlani, hogy aki megeszi, az megbetegedjen töle, hanem csak esetleg az íze nem olyan finom.

2017. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam,köszönöm :)
2017. febr. 15. 08:37
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Azért csak vigyázz vele! Ma már a téliszalámi sem az igazi! Esetleg a valódi Pick, de kétlem, hogy az meg csak úgy véletlenül elfelejtődik...

Mióta azt olvashatjuk a kristálycukor zacsiján, hogy szavatossági idő... azóta semmi sem biztos.

2017. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
#hármaska: ne pusztítsál már a baromságaiddal.
2017. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

3-as: nem ártana magad kivizsgáltatni üldözési mánia gyanujával!!!!!


Azért van a kristálycukornak (meg az ásványvíznek, asztali sónak) is minöségmegörzési határideje a csomagoláson, mert az EU szabályai szerint MINDEN élelmiszeren fel kell tüntetni, akár van értelme, akár nincs. Régebben megengedett volt a "minöségét korlátlan ideig megörzi" jelölés, most már nem, ezért írnak rá egy tetszöleges dátumot.

2017. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De valódi Pick. Lehet,kicsit pontatlanul fogalmaztam...nem szoktam csak úgy pick téliszalámikba botlani a kamrában, tudtam,hogy ott van csak egész egyszerűen nem is gondoltam a szavi idejére.
2017. febr. 15. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Mert arról már nem is hallottatok, hogy pl. a cukorrépát sem szabadítják meg 100 %-ban a víztől, amikor a cukrot készítik... az EU is tudja, mit csinál: megvették a cukor gyárainkat, majd bezárták, és behozták ide a saját rossz minőségű cukorjaikat. A magyar répa-termelők pedig elmehettek a nyírségben ahova akartak.


De hát egyszerűbb a másikat leszólni mindennek, mint egy kicsit elgondolkodni a dolgokon, ill. a nem is oly régen történt eseményeken.

2017. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

67-es; neked tényleg bajod van, ha ilyen hülyeségeket írsz.


Emellett a cukorgyártásról sincs semmi fogalmad!

2017. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Egy példa. A só címkéjén az áll, hogy több, mint 280 millió éves, a hátoldalán meg az, hogy a szavatossága lejár 2019.03.31.-én. Hááááát... ha a 280 millió éves só meg tud romlani néhány év alatt, akkor én már semmin nem csodálkozom.

2017. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!