Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Eritrin illetve a kokuszzsír...

Eritrin illetve a kokuszzsír mennyire hizlal?

Figyelt kérdés
eritrint elvileg azt hallottam hogy 0kaloria,akkor semmi karos anyag? Nyugodtan ehetem? Illetve a kokusz zsir mennyivel jobb mint a napraforgoolaj?
2017. márc. 6. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Az eritritet nem ismerem.


A kókuszzsír nagyon rossz, a lehető legrosszabb növényi zsírfajta (most majd jönnek a lánchosszas mítosszal, de ami telített, az lánchossztól függetlenül növeli a koleszterinszintet és elhízáshoz, szív-és érrendszeri gondokhoz vezet, lerakódik).

Ezt követi az étolaj és a margarin.


Jó növényi olajok az olíva, szőlőmag, tökmag, avokádó, dió, mogyoró, repce, szezámmag, lenmag stb. olajok.A napraforgó ha hidegen sajtolt teljesen jó.

2017. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Jò az oliva igen, de sütni nem jò velük, mert magas hőfokon elvesztik jòtèkony hatàsukat. A kòkuszolaj az egyik legjobb vàlasztàs ha sütni akarsz benne. Amùgy sem kell kilòszàmra enni.
2017. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A kókusz zsír simán zsír kcal szempontból, az eritrit 0kcalos, nem hizlal semennyire.
2017. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Attól még lehet valami káros, hogy nullkalóriás (az eritritben van kalória, de kevés, szerintem okés, de kilószámra azt sem enném) s teljesen jó attól, hogy kalóriadús... Ezek nem függnek össze.

A kókuszzsír teljesen jó, telített zsír, de a lánchosszúsága jó, transzzsírokat sem képez. Valamiért itt magyarországon, legalábbis itt a gyk-n egyesek fújnak rá, külföldi fórumokon ezzel még nem találkoztam, ott nagy megelégedettséggel használják az egészségtudatosak.

2017. márc. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Azt kifeledtem, hogy a kalóriatöbblet hizlal, a zsír önmagában ugye még nem. Én szálkásításkor használom a kókuszzsírt, persze nem nagyon sokat (elég zsíros ételeket eszem, hozzáadott zsír már nem fér az aktivitásom mellé), csak napi 1-2 dekát, ami bőven elég az ételeimhez.

A zsírnak nincs inzulinválasza s a szénhidrátnál laktatóbb... Adott esetben nagyon hasznos lehet.

2017. márc. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

#2

Nem igaz, amit az olívaolajról írsz ez jó kis magyar netes tévhit. A mediterrán konyhában azzal főznek (igen, az extra szűzzel is), és az az egyetlen konhya, ami bizonyítottan meghosszabbítja az életet, a szellemi világörökség része (UNESCO) és gyógyít. Más ilyen étrend nincs.


Nyugodtan főzz vele, kérdező: nem magyar, vegyszerezett "ét" olaj ez.

2017. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

#5

A zsírnak VAN inzulinválasza. Mindennek van, ami a gyomrodba kerül.

2017. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Elképesztő, hogy itt MINDENKI okosabb MINDENKINÉL :D :D :D
2017. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi sületlensèg amiket leìrtok az mar fàj. Akkor hasznàld az olivaolajat sütèsre, de leginkàbb a jò magyar disznòzsìrt. Sok "okos"!
2017. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!