Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Így vajon hány kalóriát...

Így vajon hány kalóriát tartalmaz a csirkemell?

Figyelt kérdés

Szigorúan egy evőkanálnyi olajban sütöttem ki serpenyőben a csirkemellet, érdekelne, hogy így vajon hány kalória lehet, illetve milyen a tápanyagok megoszlása.

A Kalóriabázis szerint 100 g nyers csirkemell 112 kcal, 25 g fehérjét, 1 g szénhidrátot és 1 g zsírt tartalmaz.

Ehhez képest a grillezett csirkemellre (ugyanúgy 100 g) 121 kcal-t ír, 24 g fehérjével, 0 g szénhidráttal és 2 g zsírral.

A sima sült csirkemell 149 kcal, 24 g fehérje, 0 g szénhidrát, 6 g zsír.


Szerintetek melyikhez áll a legközelebb az általam elkészített egy evőkanalas verzió?


2017. márc. 26. 11:47
 1/3 A kérdező kommentje:
A kérdést talán rosszul fogalmaztam meg, leginkább a benne található zsír mennyisége érdekelne.
2017. márc. 26. 11:48
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A különbség az, hogy a grillezettböl - elvileg - kisül zsiradék, a sültbe meg belemegy, de ez inkább akkor érvényes, ha sok zsiradékban sül és megszívja magát.


A pici olajban sütött inkább a grillezetthez közelít, de én az egyszerüség ésd a pontosabb érték miatt nem ezt venném számításba, hanem a nyers csirkemell súlyát.

ezt az indolkolja szerintem, hogy a sült/grillezett hús súlya erösen függ attól, mennyire sütöd meg, mennyi vizet veszít és így igen nagy különbség lehet két nagyjából egyformán készített hús esetében a különbözö vízveszteség miatt.


Vedd a nyers hús kalóriatartalmát, plusz az 1 evökanál olajét és akkor vagy a leginkább reális értéknél.

2017. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
És nem sikerült a nyers csirke meg az 1 kanál olaj kalóriatartalmát összeadni?
2017. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!