Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell a régi szódásszifont...

Hogy kell a régi szódásszifont kitakarítani?

Figyelt kérdés

Találtam a padláson szifont, még a nagyszüleimé lehetett. A SPAR-ban minden további nélkül tudtam venni patront, a vasedényboltban volt hozzá felvezető szár, tömítés, komplett fej. (Mondjuk azért még visszamegyek, mert nekem kétlitereshez kellett volna, az eladó meg egyliterest adott és az nem jó.)

Namost a régi szárat kivettem, a rajta lévő gumitömítéssel együtt, de van még egy műanyag valami a palackon, ami miatt ha öntök bele vizet, nem folyik ki az egész. Elég régi darab, belevilágítottam lámpával, nem látom, hogy penészes lenne, vagy ilyesmi, de szeretném alaposan kitakarítani, de úgy, hogy nem folyik ki belőle minden, azért nem tennék bele komolyabb vegyszereket. (hypo-t például)

Azt a műanyag valamit lehet tekerni, de kiszedni nem tudtam, állítólag régen volt hozzá valami speckó szerszám, hát az itthon tuti nincsen. Szóval várom az ötleteket!

Köszi



2017. ápr. 25. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemcso ***** válasza:
100%

Egy ilyen kell neked :

[link]

2017. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor beszerzek egy ilyet!
2017. ápr. 25. 21:43
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Akármilyen kampós végű szerszámmal, erősebb dróttal is kitudod venni ha meghajlítod, nem kell feltétlen gyári cucc után szaladgálni. Én egyébként citromsavval tisztítanám ki ha állott szaga van akkor szódabikarbónával is. Mindegyikkel elég pár óra áztatás és utána egy öblítés.
2017. ápr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, a műanyag patronbetekerő végén az a kiálló rész azért van, hogy ne kelljen ilyen villa. De találtam egy egy literest is, ahhoz jól jött a kihúzó. Azt is megpróbálom felújítani, de az rosszabb állapotban van. Kár, hogy az alu tartályba nem szabad sósavat önteni... :(
2017. ápr. 28. 00:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Üveg mosó + egy kis homok, utána alaposan ki kell öblíteni.
2017. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!