Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételt ajánlanátok...

Milyen ételt ajánlanátok annak az embernek aki csak pépes ételeket ehet és ami ráadásul laktat is? Mondanátok nekem ilyeneket?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!!
2010. máj. 16. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle ételt lehet pépesíteni, csak egy turmix kell hozzá és némi fantázia. Az összes főzeléket például, de akár a pörköltet is. Ételfajtánként nézd meg melyek azok, amelyeket le lehet turmixolni. Receptkönyvek segíthetnek.
2010. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A párom azt modnta, hogy nem hajlandó olyan ételt enni ami le van turmixolva, mert hogy gusztustalan. De azért köszi.
2010. máj. 16. 12:10
 3/5 igabcsy ***** válasza:

Máshogy hogyan akarod pépesíteni? Nem is értem a párodat... miért lenne gusztustalan? Sőt vannak olyan ételek, amelyeket kimondottan így kell készíteni.


nos akkor amit én szoktam és pépes.

-spenót, sóska (bár gondolom ezzel nem aratnék osztatlan sikert a párodnál)

-krumplipüré

-paszuly (ezt leírom, mert nem mindenki ismeri. Ez egy erdélyi étel. Fehérbabot beáztatod egy éjszakára, majd hidegvízben felteszed főzni. Csak sózni kell és babérlevelelet tenni bele. Amikor megfőtt akkor - az eredeti erdélyi recept szerint egy szitán át kell törni, de én turmixolni szoktam a levével együtt. Ezután olajjal és liszttel készítek egy rántást (pirospaprika nem kell bele), és ezzel berántom az áttört vagy átturmixolt babot. A főzővízből annyit teszek hozzá, hogy kb. olyan állagú legyen mint egy mártás.

Ezzel kész is a főétel. De amitől igazán finom ízt kap az a következő. Olajban vagy zsírban süss meg 1 nagyobb fej apróra vágott hagymát, és a tűzről levéve keverj bele 2 teáskanál piros fűszerpaprikát. Ezzel a paprikás sült hagymával mindenki a tányérján meglocsolja a paszulyt.

Na ez aztán igazán laktató és szerintem finom is.

2010. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző paszulyhoz, ha teszel tejfölt akkor sokkal finomabb lesz.
2010. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. máj. 16. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!