Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2 főre mennyi a havi keret?...

2 főre mennyi a havi keret? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Most vettünk lakást a párommal, először fogunk önállóan lakni. A lakásfelújítás miatt sajnos összébb kell húznunk a gatyaszíjat, plusz ugye ott lesz a rezsi is, amit eddig nem fizettünk.


A gond az, hogy eddig nagyon lazán éltünk, mert mind a ketten nagyon jól keresünk, sokszor nem otthon kajáltunk, heti szinten étterem stb. De most ez elég drasztikusan megváltozik egy időre és kérlek ne ítéljetek el, nem vagyok tisztában mennyi lehet egy spórolós háztartás havi kiadása élelmiszerekre.


Főzni tudok és szeretek is, ezzel nem lesz baj. A párom heti 3-4 napot nem eszik otthon, de én igen. Még azt is figyelembe kell vennem, hogy gluténérzékeny és IR-es vagyok - tehát nekem egy kg. liszt, ami jó az nem 150 ft hanem 2000. Bár tovább elég is. Kenyeret nem eszem,krumplit, rizst ritkán. Zöldség gyümölcs annál több kell. Tudnátok ötleteket adni miket tudnék főzni, ami olcsóbb? És mennyi lehet a havi keret, ami reális, de nem is habzsi dőzsi?


2017. jún. 28. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi sokakhoz hasonlóan 60 ezerből megvagyunk ketten. 2000 fortintos lisztem nekem is van (bár nemigen használom, lehet anélkül is szénhidrátszegényen enni), ahogy a cukrom és a zsírom is bőven 1000 fölötti. Ez nem drágította meg az étkezésemet észrevehetően, viszonylag sok olcsó zöldséget s olajos magvat eszem, tojást, a párom olcsó gluténmentes gabonákat is a rengeteg holland kakaó és xilit mellé :D. Sokszor hüvelyeseket is főzünk.

Gyümölcs főleg saját kertből jön, plusz szezonban meg ami olcsó, a drágábbakat csak ritkán s kis mennyiségben vesszük.

Mind a szénhidrát, mind a zsír elég jó ár/kalória arányú energia, némi fehérje kell, de az sem olyan rengeteg, ha úgy választ az ember. A tojás sok zsírt ad, a növények olcsók s jól komplettálhatók... Az olcsó húst nem támogatom, bár a házi nyúl, amit néha veszünk, az se drága s napokig kitart.

2017. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

A lisztet úgy írtam, hogy nekem a kisebb feladatokra pl. rántás, habarás, panirozás is a 2000 ft-osat kell használnom, nem arról van szó, hogy nokedlit szaggatok belőle meg kenyeret sütök. Csak nincs más opció. Illetve én nem ch szegényen étkezem, a napi 160 gramm az nem az ajánlott maximum, annak meg kell lennie. Azért az elég sok, tekintve, hogy csak lassú felszívódásút eszem és azt összerakni gluténmentesen kicsit drágább :)


Húsokból inkább csak csirkét és marhát eszünk, meg nagyon szeretjük a halakat. De nekem nincs igényem minden nap húsra, sőt.

2017. jún. 28. 18:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk 40-50 között van nagyon változatos, egészséges étrenden (vegetáriánus, sok vegán étellel), bio gyümi-zöldség, magtejek, növényi joghurtok, teljes kiőrlésű termékek, sokféle gabona, stb. simán kijön. Nem veszünk kristálycukrot, fehér lisztet, étolajat, csak pl. mandulaliszt, zabliszt, rozsliszt, méz, agave, olíva, tökmagolaj stb. Persze nem fogy sok belőlük.


Főzni pl. gorgonzolás burgonyakrémleves, sült mozzarellás paradicsomkrémleves, sütőtökös paprikakrémleves, gombás/céklás rizottó, rakott zöldbab, ratatouille, csőben sült cukkini/padlizsán, zöldségfasírtok, sajtos brokkolitócsni, aszalt paradicsomos cukkinitekercsek, chili sin carne, zöldséges-tejszínes palacsinták, gombapörkölt, mentás borsókrémleves, rakott karalábé-krumpli-cékla fondue sajttal, tabouleh, bulgursaláta, sült padlizsánszeletek quinoával, kuszkusszal töltött cukkinicsónakok, gombás vöröslencse, lencsekrémleves, hummusz vagy polenta grill zöldségekkel

2017. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!