Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bp-n hol tudnék házias (jelleg...

Bp-n hol tudnék házias (jellegű) lekvárt venni nagyobb boltban?

Figyelt kérdés
Tudom, ez már önmagában ellentmondás, és tudom, hogy mehetnék termelői piacra, de most nem tudom megoldani, kisbabám pont abban az időszakban alszik amikor ezekre mehetnék és anyósom kórházban, férjem külföldön... így jelenleg marad az h körbenézek spar, aldi, lidl, tesco-félékben. Korábban már vettem így lekvárt (rántott camamberthez áfonyát) de nem emlékszem melyik márka volt. Manapság a dzsemre is ráírják h lekvár de nem ilyen menzás kocsonyaszerű lekvár kéne hanem vargabéleshez vmi finom.
2017. júl. 22. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én elég finnyás vagyok a lekvárokra, de azt vettem észre, hogy a lekvárkínálat nagyobbik része ma már kifejezetten jó minőségű az általad említett üzletláncokban. Ki is lehet könnyen szűrni, ha olvasgatod az összetételt. Amiben nagy a gyümölcstartalom és nincsenek olyan adalékanyagok, amiket lekvárfőzéskor Te se alkalmaznál, az már jó. Pl. én kerülöm az aromát, nekem ne legyen más gyümölcs - pl. alma - benne, citromsav és gyümölcspektin még elmegy, a cukortartalom legyen átlagos vagy kevesebb és előny, ha több mint 100 g kiinduló gyümölcsmennyiség van 100 g kész lekvárban, persze ez gyümölcstől függ, pl. fekete áfonyától nem várható el.

Egyébként ha nagyon prémiumot szeretnél, a Sparban van (most nem emlékszem, hogy 699 vagy 799 Ft/~200g) kis üveges spar lekvár magyar gazdaságokból, birsalma, sárgabarack, csipkebogyó, szilva (~400g szilva/100g lekvár...!), meggy ízekben, mind isteni finom.

A német boltoknak (Aldi, Lidl) is vannak jó minőségű saját lekvárjaik, pl. áfonya, meggy, szilva. A Spar és a Tesco bio kínálatában lekvár is van. A Sparban van ilyen "Szatmári szilvalekvár" is, de kicsit kevesebb szilvából készítik mint a már említettet, úgyhogy én maradok annál.

2017. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
NAgyon köszi a hasznos segitseget es ezzel a módszerrel sikerult finomat vennem! 😊
2017. júl. 25. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!