Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért "divat"...

Magyarországon miért "divat" a félédes pezsgő?

Figyelt kérdés

Megnéztem az interneten és hivatalosan ilyen nem is létezik... Cukortartalom szerint csökkenő sorrendben van:

doux/sweet

demi-sec/medium dry

sec/dry

extra sec/extra dry

brut

extra brut

brut nature

Viszont félédest (demi-doux/medium sweat) sehol se találtam hivatalos cukor-dozírozási listán. Először arra gondoltam, hogy az édes és a félszáraz között van, de nem, mivel itt tartományokról beszélünk. Az édes az >50g/l, a félszáraz 32-50 g/l cukortartalmú, tehát nincs a kettő közt semmi, mert ami már nem édes, az már félszáraz.... Akkor mi a félédes? A határmesgyén lévő cukortartalmú pezsgő magyar elnevezése? Vagy mi?



2017. júl. 29. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
MErt Magyarországon nincs kultúrája a pezsgőzésnek. Ha körülnézel, a legtöbb boltban nem is kapni egyáltalán minőségi pezsgőt, csak olyan alsó-középkategóriásakat, amitől egy normál ember gyomra felfordul. Rendes pezsgőért külön boltba kell menni, az ész megáll...
2017. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Bocsi, én azt iszom, ami ízlik! Lesz..om, hogy mi a trendi, meg ha egyesek szerint csak az lehet jó, amit arany arban adnak!
2017. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem akár 7/15-öd édes is lehet, ha ízlik, akkor azt iszom, a "divat" pont nem érdekel.
2017. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!