Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szilikon gyúrólapok mennyire...

A szilikon gyúrólapok mennyire válnak be a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Mint például ez: [link]


Van tartásuk? Munka közben, amikor összeállítom a tésztát, gyúrok, nyújtok, hajtogatok van tartása?

Eddig régi fából készült gyúrótáblát használtam. Felújításra szorulna, mert az illesztéseknél már hézagos. Kidobni sem sajnálnám. Nézek újakat, de egyik sem az igazi valamiért.


2017. aug. 1. 00:09
 1/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
20%

Hát, én a mamám nyomán nem használok gyúródeszkát. Ő mindig a tiszta asztallapon dolgozott, majd azt takarította le.

Szóval neki működött, nekem is működik.

2017. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb annyi mint egy puhább reggeliző alátétnek. De teljesen jól használható.
2017. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta használom és szeretem.
2017. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jók, csak éles késsel nem szabad rajta vágni a tésztát. Nekem van hagyományos deszkám is, de nem használom, mert ez kényelmesebb és jobb.
2017. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó. Én picit bevizezem a konyhapultot és úgy nagyon jól rátapad a szilikon. Utána könnyű elmosogatni és összegörgetni, nem foglal annyi helyet és nem olyan nehéz mint a fa.
2017. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Noblesse Oblige nevű felhasználó, köszönöm, hogy megosztottad ezt velem. Igazán élvezetes volt olvasni. kár, hogy ilyen rövid.

Írj belőle egy novellát. Piros pontot adtam érte. Vagy kezet. Szóval ki a fenét érdekel ez?

2017. aug. 1. 10:21
 7/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
9%

Alaptézis:

A régi deszkád már "használhatatlan", ezért gondolkodsz egy újban, esetedben szilikonosban. Erről kell az infó, mert nincs tapasztalatod vele.


Megoldókulcs:

Tehát én próbáltam a kérdésed mögé látni (esetünkben feleslegesen mert nincs ott semmi) és gondoltam, hogy ha csak azért kell gyúródeszka, mert máson nem tudsz dolgozni, akkor ez egy alternatíva lehet. (ami működik)


A válasz:

Mivel nekem van tapasztalatom a kérdésben szereplő cuccal, így annyi pozitívumot mindenképpen maga mellett tudhat, ha ragadós a tészta, akkor kevés liszt mellett sem tapad a szilikonhoz. Ez csodálatos benne. Én ugyan csak 1 sütit készítettem rajta, de nem kellett nagyon gyúrni, lapítani. Viszont a tészta nagyon szépen levált róla. És végig az asztallapra simult.


OFF:

Köszi a pirosat! ^^ Ennyivel szebbé tetted napom!

De ha nagyon zavar a válaszom, és végérvényes megoldást akarsz, akkor a gyk raidjét ajánlom: a moderátorokat. Ők nagyon szívesen törlik a "nem odavaló" kommenteket.


További szép napot!

2017. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!