Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gyümölcsöktől lehet hízni?...

A gyümölcsöktől lehet hízni? El lehet hízni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert imádom a gyümölcsöket és nagy sok görögdinnyét, szőlőt, barackot eszem és attól félek hogy hízhatok miattuk.

2017. aug. 15. 09:47
 1/4 anonim válasza:
19%
Hát, a görögdinnye 95%-a víz és a víz nem hízlal. Hízni zsíroktól lehet, ami a húsokban vannak meg az olajtól amik a magvakban vannak. A gyumolcsöktől max akkor hízhatsz ha egy tonnát bezabálsz belőle....
2017. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bármitől lehet hízni, ha többet eszel belőle, mint amennyit a szervezeted fel tud használni. Minél magasabb a gyümölcs cukortartalma, általában annál több kalóriát tartalmaz. Két közepes szelet dinnyében (ami kb. 300 g héj nélkül) kb. 90 kalória van. Na most ez így még nem vészes, én simán bele tudom illeszteni a fogyókúrámba. A szőlőben nagyon sok a kalória, nekem az nem, vagy csak néhány szem fér bele, amolyan nasiként. A szőlő például pont olyan, amiből észrevétlenül rengeteg kalóriát lehet bevinni.

Az első hülyeséget írt. Hízni nem a húsoktól, és a benne lévő zsírtól lehet. Hanem bármitől, amit túleszünk. Én például rendszeresen fogyasztok olajos magvakat, mert a szervezetnek szüksége van a jó zsírokra. Így is tudtam 23 kilót fogyni.

Mindenkinek van egy napi kalória, ezen belül fehérje/szénhidrát/zsír igénye. Na most ezekből a szénhidrátot a legkönnyebb átlépni, és ez az, amitől a leginkább tudunk hízni. A legtöbb gyümölcsben sok a gyümölcscukor, ami gyakorlatilag szénhidrát. Szóval ha valaki rendszeresen a napi étkezései mellett sok gyümölcsöt eszik, az hízni fog. De mint írtam, embere válogatja, hogy kinél mi minősül soknak.

2017. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hízni zsíroktól lehet, ami a húsokban vannak meg az olajtól amik a magvakban vannak. "


Ajjajaj.. Vannak itt gondok.


Alapból nincs olyan dolog ami konkrétan hízlal, akkor hízol ha több kalóriát viszel be mint amennyit felhasználsz. Ha 3000 kalóriát égetsz el akkor bevihetsz 2500-at csak jégkrémből is, fogyni fogsz. (az egészség más kérdés)


Amúgy a legtöbb embernek pont hogy inkább a cukorral, a szénhidráttal fut túl, nem a zsírral. Kenyér, édesség, üdítő, gyümölcsök, tészta, ezekkel rengeteg ch-t lehet bevinni. Kérdező, ha figyelsz az alakodra vagy fogyni akarsz akkor óvatosan kell bánni a gyümölccsel, nem lehet ész nélkül enni, sőt, egyes zöldségekre is figyelni kell(bab, kukorica pl).

2017. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kalóriatöbbletbe kerülsz velük, akkor igen, elhízhatsz velük.

A görögdinnyével rengeteg cukrot be lehet vinni, mivel hiába van tele vízzel, simán lehet kilószámra enni, az pedig rengeteg cukor. Persze ha elhasználjuk, akkor nem hízunk tőle.


Ha olyan gyümölcsöt eszel, ami kicsit sem laktat, sőt, éhes leszel tőle, akkor könnyen túlmehetsz a kalóriaigényeden, persze ha ez nem gyakori, az még nem feltétlenül gond.

De ha laktat... Van, aki sok gyümölccsel tud könnyen, élvezetesen fogyni. Mást akadályoz a kevés is.

2017. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!