Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért drágább a szemes kávé?

Miért drágább a szemes kávé?

Figyelt kérdés
Régen szinte csak szemeset lehetett kapni amit a boltban ledaráltál, most konkrétan vetten szemes Omniát 200g 1100 ft míg a darált 250g 750 ft. A daráltat lehet, hogy keverik mással?

2017. aug. 28. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Hogy az omniával mit csinálnak, azt nem tudom, az eleve egy olcsó, közepes kávé.


A szemes kávé azért drágább, mert igazán jó kávét csak friss őrletből lehet főzni (és vannak egyéb kritériumok is).

2017. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Én is szemes kávét vásárolok, két okból is. 1., Sokkal finomabb a frissen darált, mint ami hónapok óta ledarálva áll a csomagolásban, 2., olcsóbb.

Nem tudom hogy foghattad ezt így ki, de 200 grammos kávéért 1100 forint sok. Pláne, hogy Omnia, ami -fogalmazzunk úgy- nem a kávézás csúcsa.

Gyakorlatilag drágább így mint a Lavazza Oro, amit én szoktam venni (kb. 5000.-/kg) , és jobb minőségű kávé, mint az Omnia.

Szerintem kifogtál valami extra drága helyet, szerintem az Omnia kilója kb. 3000-3500 szokott lenni.

2017. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert a darált a mindenféle szemét belemehet ezért olcsó a szemesbe nem mert látnád ha szar :)
2017. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Az omniából mondjuk mind hányadék moslék mindegy Szemes e vagy sem. Ahogy a jacobs eduscho és társai is.
2017. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Duenna ***** válasza:
71%
A darált kávéba mást is keverhetnek, ezért olcsóbb, néha érzik az ilyen lefőzött kávén valami furcsa rossz íz.
2017. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne fűrészpor.
2017. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Összeesküvés-elméletnek tűnik, de én is hajlok arra, hogy az őröltbe belekevernek más szemetet is.

De lehet, hogy csak arról van szó, hogy aki szemes kávét vesz, azt eleve gazdagnak nézik, mivel egy darálós kávéfőző 100 ezer forintnál kezdődik...

2017. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szemes kávé tiszta kávé, a darált pedig keverék szutyok. Bármi lehet benne ami térfogat növelő. Pl. Cikoria. Az már gyanús ha a 100%-os kávé nem tud normálisan kifőni mert beledagad a szűrőbe.
2017. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!