Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A mogyoróvajat miért szokták...

A mogyoróvajat miért szokták összekeverni a mogyorókrémmel?

Figyelt kérdés
Már rengeteg kérdést láttam hogy most a mogyoróvaj sós vagy édes-e (amúgy tudom hogy sós). És sokan válasznak azt írják hogy "kicsit" édes. De a mogyoróvaj sós, pont azért MOGYORÓ+VAJ. Miért szokták összekeverni a mogyorókrémmel (amúgy akkor mindig odaírják hogy összetévesztiették). Válaszokat előre is köszönöm!

2017. szept. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

A boltiakhoz nem értek, de a mogyoróvaj szerintem nem azt jelenti, hogy bolti mogyoróvaj.


Miért lenne a mogyoróvaj sós? Ha sót teszel bele, sós, ha édesítőt, édes, ha semmit, akkor semleges, de kissé édeskés, mert akkor 100% mogyoró.


Mogyoróvaj, kókuszvaj, dióvaj, rengeteg ilyesmit csináltam már életemben, s egyik sem volt sós.

2017. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ilyen nehéz rájönni? Azért keverik össze, mert mindkettő mohyoró és mindkettő kenyérre kenhető.
2017. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A mogyoróvaj amúgy natúran nem is édes, nem is sós. Családban azt mondják, izetlen, szerintem finom.

A mogyorókrém is keszülhet 100% mogyoróból amúgy, de az igaz, hogy ezen a néven adják el azokat is, amiben vagy 10-15% mogyoró van, a többi pálmaolaj meg cukor (mint a nutellában)

2017. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
Tök mindegy, itthon minden ilyesmit Nutellának hívnak :D
2017. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt vegyük már észre, hogy mi két dolgot hívunk mogyorónak pedig a két dolog nagyon nagyon más: földimogyoró illetve az európai mogyoró.

Sós mogyorókrém jellemezően az előbbiből, míg édes, csokoládés jellemzően az utóbbiból készül.

2017. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
4-es: nem igaz. Itthon is kapni 100%-ban mogyorót tartalmazó mogyorókrémet. És az nagyon nem nutella.
2017. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi-bocsi, én voltam félreérthető :) Szóval... Bármilyen mogyorókrémről van szó, még ha duó izesítésűről is, az én családom Nutellának hívja. Én pedig nem győzöm javítani őket :D
2017. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!