Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kindertojást hogyan lehet...

Kindertojást hogyan lehet biztonságosan tárolni (a megromlás szempontjából)?

Figyelt kérdés

Akciós volt, így beszereztünk egy kartonnal. Hagyományos, tehát alufóliás és nem műanyag, hermetikusabb (Kinder Joy, ha jól tudom) csomagolású.


1 napja még a garázsban van. Ott jövő tavaszig, amikor lejár a szavatossága (addig el fog fogyni:-)), kb. 5-10 fok és kb. 60-70 % pára várható. A garázs sötétebb.


A lakásunkba is felvihetném, de, ugye, a csokikeresésben profi gyerekeinkkel kell ebben az esetben számolni:-) Persze, legfeljebb profin eldugjuk.

Lakás: 20-25 fok és kb. 40-55 % pára. Itt értelemszerűen világosabb van, mint a garázsban, de ha kell, tudjuk zárt helyre tenni.


A csomagoláson pedig nem írnak semmit a tárolásról (bár nyilván extrém körülményeket kerülni kell).


Ti mit javasoltok?


Előre is köszi!



2017. szept. 24. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Mindkét hely jó.
2017. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Add nekem.
2017. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Sokáig nem tárolható mivel avasodik. Hiába van hidegben a garázsban. Szerintem 1 max 2 hónapig tartható el, romlik a minőség ráadásul ott párásabb a levegő dohos penészes lesz a csoki és műanyag között
2017. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerintem felkerül a lakásba a készlet.


Utolsó hozzászóló: rendben, de, gondolom, az általad említett 1-2 hónap csak az én két helyemre vonatkozik.


A szupermarketek polcain remélem, nagyobb sikerrel tudják temperálni a hőmérsékletet, és beállítani a megfelelő páratartalmat (még akkor is, ha zárva az áruház), hogy tényleg a csomagoláson lévő időpontig fogyasztható legyen.

2017. szept. 24. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Üzletekben is lejárat előtt nagyon akciózzák mert tényleg romlik a minőség. Sikerült már tescoban belül penészes csokit tojást venni :(
2017. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti betenném a hűtőbe. rejtsd el trükkösen, pl üres tejesdobozt vágj ki egy apró helen és jól most ki, aztán bele pár tojást, vagy épp valami olyan edénybe amiben amúgy mást szoktatok tárolni.
2017. szept. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Legutolsó hozzászóló: jó az ötleted.


Tudom, hogy nem biztos, értelmes kérdés, de a hűtéssel nem ártok valamennyire az édességeknek (hűtőhőmérséklet és magasabb pára a hűtőben).


Azért kérdezem, mert a boltokban sem így árulják (igaz, lehet, csak spórolnak, és ennek az lehet időnként a vége, amit az utolsó előtti hozzászóló írt).


Amúgy jövő áprilisig szavatos a csomagolása alapján az édesség.

2017. szept. 26. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!