Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hányszor és miket eszel egy...

Hányszor és miket eszel egy nap? Szoktál éjjel nasizni?

Figyelt kérdés
Kort, nemet, súlyt, magasságot is légyszi.
2017. nov. 17. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

35, ffi, 110, 199

Fokozottan túlsúlyos vagyok, 24% testzsírral.


Átlagos napon reggelire egy rost dús ételt eszek: gyümölcs, zöldség, zab. Emellé némi húst, vagy szalonnát, ha tudom, hogy aznapra kell egy kis extra energia. Néha iszok hozzá tejet, vagy kávét, de többször csak teázom, amibe mézet rakok.


Napközben, ha nasizni akarok, van nálam alma és répa. És legalább 3 liter vizet megiszom egy nap.


Ebédre valamit eszek a menzán, amiben van tiszta, fehér hús és burgurt, rizset, zabot, kölest, árpát, párolt zöldséget választok, ha van.


Este (amikor haza érek munkából 6-8 között) szendvicset eszek teljes kiörlésű kenyérből és hozzá retket, répát, karalábét, salátát.


Lefekvés előtt 3 órával már nem eszem. Éjjel nem szoktam nasizni.


Néha napközben kényeztetem magam egy-egy kocka fekete (60-85%) csokival, ha éppen egy feladattal végeztem, hogy legyen valami jutalom-motivációm. Ez napi max 3 kocka.


Szoktam szénhidrát diétát tartani ősszel és tavasszal. Ilyenkor 15 napig semmit nem eszek, amiben hozzáadott cukor, vagy fehérliszt van. Gyümölcsöt sem. Zöldségeket igen. Kerülöm a tésztákat. Rizs, árpa a köret.


Ezt egy hónapra rá követi, vagy megelőzi egy átmeneti böjt, amikor 1 nap max 1x lakok jól, és még egyszer eszek, az előző étkezés után 7 órán belül. Ezt is 15 napig csinálom.


Nyáron szoktam hetente 1-2x fagyizni és sok dinnyét enni. Ezeket nem szoktam számolni kajába.


Alkoholista is vagyok :) Nyáron elfogy Heti 1-4 liter sör.

2017. nov. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Napi 5-6x eszek. Nagyjából ezeket eszem: zabpehely, banán,rízs, csirke, marha, teljes kiőrlésű ételek,sok zöldség, magvak,étcsoki,tojás, néha gyorskaja/nasi. Mindig úgy rakom össze,hogy a szénhidrát olyan napi 330gramm legyen,a fehérje meg 120gramm. 18/F 60kg 180cm
2017. nov. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Reggeli, ebéd, vacsora az étkezésem.

Reggelire abonett jellegű kenyér, vagy kreker valami krémmel, vagy tojás, virsli.

Ebédre mint a reggeli, esetleg saláta.

Vacsora a főétkezés -nálunk ez 5-fel 6 körül van- ilyenkor főtt ételt eszek, köretként a krumpli, teszta ki van zárva.

Étkezések között kávét iszok, általában sok tejjel.

Éjjel nem szoktam nasizni. Napközben elofordul, de igyekszem visszagfogni magam.

42 nő, 176cm lassú fogyokuran, jelenleg 75kg, ez egy év alatt 10kg fogyassal.

2017. nov. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

29 éves férfi vagyok, 182 cm és 78 kg.

Izmos testalkatom van, de nincs kockás hasam sajnos (csak lapos). Régen nagyon kövér voltam és valószínűleg ezért.


1. Reggeli: reggel nem vagyok éhes. Olyan 10 óra felé jön meg az étvágyam. Ekkor bedobok egy banánt és egy almát, meg egy zabpehelyszeletet.


2. Ezután elmegyek edzeni és edzés után megiszom egy alacsony cukortartalmú proteinshake-et, úgy kb. 40 gramm jól hasznosuló fehérjével.


Ebéd: mindig főzök valami levest. Anélkül nem tudok létezni. Sokszor valami könnyűt (brokkolileves, spenótleves, gombaleves), de van, amikor töményebbet rittyentek össze (húsleves, zsírszegény gulyásleves-szerűségek, lencseleves stb.). A fő fogás hal vagy csirke, ritkábban kacsa, marha vagy zsírszegény disznó, esetleg bárány vagy liba. Odafigyelek arra, hogy minimum 30-40 gramm fehérjét bevigyek az étkezésemmel.

A köret rizs, hajdina, quinoa, esetleg főtt tönköly, ritkábban krumpli. Tésztát is szoktam enni, de nem hagyományosat, hanem olyat, amely hajdinából vagy csicseriborsóból készül. Ezeket ritkábban, mert nagyon-nagyon drága. Gyakran készítek friss salátát a főfogás mellé. Próbálok sok zöld és piros/sárga zöldséget enni, mert a színanyaguk rákmegelőző.


Uzsonnára munka előtt benyomok egy avokádót, egy kis étcsokit, almát, dióféléket, low-carb kekszet, valami más gyümölcsöt, hajdinapelyhet magvakkal, zabpelyhet magvakkal vagy egy konzerves tonhalsalátát.



És úgy éjfél körül hazaesek melóból. Nem titkolom, hogy néha becsúszik egy kis Meki vagy KFC, mert ilyenkor csak azok vannak már nyitva a közelben. Olyan is van, hogy telezabálom magam, mert munka közben sokat kell mászkálni és ez rengeteg kalóriát el tud égetni. Sajna ilyenkorra jut az egészségetlenebb kaja: tudom, hogy a sok pékárú meg a felvágottak egészségtelenek, de másra már nincsen időm, így összedobok egy fitnessz-zsemlét 10 deka sovány csirkemell-felvágottal meg egy kis sajttal, sok zöldséggel, de szoktam ilyenkor enni füstölt lazacot vagy makrélát. No meg megiszom vagy két bögre tejet is.

2017. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Rendszertelenül, össze vissza, mert sz/\r az életem.


Tegnap 2x ettem pörköltet nokedlival, úgy kb. délután 4-kor és este 8-kor.

Ma még nem ettem semmit (nem is vagyok éhes), csak ittam, gyümölcslevet, kávét.

Éjszaka (?) előfordul, néhány napja pl. paradicsomos konzerv halat ettem éjszaka 3-kor, aztán meg reggel 5-kor.

2017. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Hétköznap reggel ha van időm akkor csinálok magamnak szendvicset. Iskolába tízóraira vagy chipset vagy kekszet vagy szendvicset vagy valamilyen pékárut eszem. Ebédelni az iskolában szoktam. Ha hazaérek az iskolából akkor szendvicset eszem. Vacsorára is szendvicset eszem.

Éjjel nem szoktam nasizni akkor alszom.

14/l 46kg 168cm

2017. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

172 cm, 58 kg, 22 ev L


Otthon , indulas elott altalaban valami kenyer(bundas, vajas, vajkremes, szendvics vagy rantotta kenyerrel)

Munkaban eszek otthonrol vitt fottetelt, ez lehet akarmi. Megeszek melle napkozben valami pek kajat, +nasizok vagy 3x biztos, es valami gyumolcsot is eszek.

Ha haza erek, fott kaja , ha maradt, vagy valami kenyer, kb ugyan az mint reggelire.

Ha van esetleg sutemeny, akkor eszek belole.

Aztan furdes, telefonozas, tevezes. Ez alatt popcort, turorudi, joghurt, napolyi, chips. ( nem mind, de valamelyik)

Lefekves elott meg egy rendes eves ( fott kaja ha van, ha nincs akkor reggelinek valo)

Elofordul, ha van olyan a hutoben ami melle nem kell leulni hogy megegyem, hanem a szobaig elsetalva betudom kapni, akkor a hajnalo pisiles utan is eszek.

Ezek mellet minden reggel arra kelek hogy majd ehen halok.

2017. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ébredés után kv, pár szem keksz

Kicsit később rántotta, tükörtojás 2 tojásból legalább, rengeteg sajttal, vagy bundáskenyér, esetleg 3-4 db virsli majonézzel

Ebédre spagetti (teli tányér), rakott kel, káposzta, brokkoli fél jénai simán lemegy, vagy 5x5 cm-s lasagnedarab, főzelékből 6-7-8 merőkanál az alap

Uzsonnára: joghurt magvakkal

Vacsira: leves


Napközben elfogy még fél zacskó mag legalább, éjjel meg letolok 4-5 csík csokit is akár.

Inni télen kakaó, meg tea, nyáron víz.


28n, 169/53 (már 10 éve) :)


De az is igaz, hogy mellette télen jégkorizok heti 3x1-2 órát, nyáron tekerek mindenhová, vagy görkorival járok, meg néha túrázunk is.

2017. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Imádom ezt az oldalt :)

Mi a neved - xy :: BUUM negatív pontok.

Mi a kedvenc színed - A kék :: BUUM negatív pontok.

Mit szoktál enni - ezt-azt-amazt :: BUUM negatív pontok.

Jó napot! :: BUUM negatív pontok.


Aki lenyomott egy választ - magyarázza már meg, hogy mi nem tetszett neki? Csak simán nem érti a pontozási rendszert, vagy itt akarja kifejezni, hogy nem kap elég szeretet otthon?

2017. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23N, 57kg, 164 cm


Reggeli: teljes kiőrlésű kenyér, néha zsemle, croissant vagy wasa kenyér (nem tudom a magyar nevét), vajjal, májpástétommal, krémsajttal, rákos vagy tonhalas krémmel - mikor mi. Feltétnek sonka/szalámi + sajt (vagy maasdamer vagy brie általában). Zöldségnek póréhagyma, koktélparadicsom, uborka. Néha lágy- vagy főtt tojás, ritkán rántotta, esetleg tojásos tortilla salátával, paprikával, mozzarellával. Sietősebb reggeleken valami müzli vagy zabkása fahéjjal és mézzel. Teát szoktam mellé inni, szigorúan csak mézzel.

Kb. 8 óra körül


Ebéd: müzliszelet, alma, banán, eper. Valami kis apróság, néha egy kisebb szendvics.

Változó, általában 1-2 óra fele éhezem meg vagy óraközi szünetben.


Vacsora: mindig valamilyen főtt étel, 6 óra körül szoktam nekiállni főzni. Általában variálom tőkehal, lazac, tilápia, tarja, csirkemell, darált marhahús; köretnek grillzöldség vagy krumpli mindenféle verzióban. Vagy frissen sülve vagy rakottan. Rizst ritkán eszek. Minden harmadnap kb. főzök valamilyen tésztát.


Stressz miatt sokat fogytam, depressziós is vagyok, néha rám jön az ehetnék, akkor meg tudok enni egy 24 darabos toffiffee-t pillanatok alatt. Néha szushival vagy burger kinggel/mekivel "kényeztetem" magam. Hetente egyszer veszek magamnak egy doboz kólát, egyébként vizet vagy teát iszom. Ha kicsit betegnek érzem magam, akkor nagy mennyiségben narancslé.

2017. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!