Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelenül...

Miért ilyen igénytelenül étkeznek az emberek, a legtöbb helyen miért nem lehet egészséges ételeket kapni?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhelyen lakom és szomorúan tapasztalom, hogy nincs olyan normális üzlet, kajárda, ahol tudnék venni normális, egészséges ételeket.Nem rég nyílt egy bolt, ahol örömmel láttam kezdetben, hogy lehet kapni kirántott zöldséget, sajtot, egyéb ilyen finomságokat,munkából ebéd időben odamentem ebédelni, pár héttel később pedig fogyóban voltak ezek a cuccok, csak hamburgert kaphattam. Megkérdeztem a tulajt,hogy ez miért van, mire azt mondta,hogy egyszerűen az embereknek nem kellenek a normálisabb ételek, hozzá csak hamburgerért meg hot-dogért mennek be, egy-kettő volt csak,aki evett olyat is,mint én, de ez neki nem érte már meg. Pedig nagyon szeretnék egy olyan helyet, ahol normálisan, elfogadható áron tudok ebédhez jutni, de sajnos nincs.


A másik amit látok mindig,hogy tömve van például a Mcdonalds. Miért jó ez az embereknek? Utána meg panaszkodnak,hogy jönnek a kilók és nem tudják leadni.


2010. jún. 1. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Reklám. A mekit nyomatják ezerrel.

Egyébként szerintem ne nagyon bánd, mert hiáby csinálnak kirántott zöldséget, az se sokkal jobb, mert pl. nem itatják le a zsírt róla, ilyesmi. Jól elkészítve viszont a hamburger is lehet egészséges, mi szoktunk otthon csinálni. Mert mi van benne? Darált hús, zöldségek és kenyér. Persze otthon valóban húsból van a hús és a kertből szedjük a zöldségeket rá...

2010. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Néhány ember meg annyira igénytelen,és nem vesz kész rántottsajtot,hogy naponta egyszer örül az üres kenyérnek.

Az éhező 200.000 magyar gyerekről is meglehet a véleményed az igénytelenségükről.

Lehet lepontozni,mert nem ezt vártad.De sajnos igaz.

2010. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(mondjuk, a kifejezetten "egészséges" ételek közé nem sorolnám a rántott zöldséget)

Bármilyen étteremben ehetsz egy leves, salátát, natúr húst, vegyes zöldség körettel És nem drágább, mintha büfében eszel.

2010. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
A hamburger nem egészségtelen (étkezdében), maximum nem alacsony kalóriás. Gondoljál már bele: 1 magos zsemle, egy húspogácsa (ez az egyharmada), zöldség vegyesen (ez a kétharmada). Ezzel mi a baj??? A rántott sajt sem jobb a jó kis zsíros-lisztes panírjával. Buta vagy. :)
2010. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aki csak rántott zölségeket,salátákat,csikemellet eszik,az nem egészségesen táplálkozik,hanem egyoldalúan,és csak a divatot követi.

Az táplálkozik egészségesen,aki a tejtől-tojástól kezdve a gyümölcsöket,főzelékeket,tésztákat-mindenfajta húst eszik. Termmészetesen ügyelve arra,hogy ezeket változatos formában egye és tálalja.

Ami még fontos,hogy mozogjon is eleget,és akkor nem fog sem elhízni,sem beteg lenni.

2010. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsit keverjük itt a hamburger fogalmát úgy tűnik, ugyanis a szendvics és a hamburger között van különbség. Én most épp arra a hamburgerre gondoltam,amit a mekiben adnak és az olyan hamburgerre, amit teletömnek ketchuppal,majonézzel,meg mustárral. Azt azért nem nevezném egészségesnek. Én pl. nagyon ritkán eszem cukrozott ételeket, édességet, fehér kenyeret, tasakos ételeket, üdítőt meg egyáltalán nem iszom. Ez például odafigyelés a táplálkozásra úgy gondolom.
2010. jún. 1. 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nagyon akarsz akkor otthon megcsinálod magadnak az egészséges kaját. egyébként amiket említettél pl a rántott zöldség sem egészséges, olajban fehér lisztel készítve. szóval az a biztos ha te otthonról viszel valamit.
2010. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abban igaza van a lenullázott válaszolónak,hogy a rántott cucc, legalább annyi felesleges anyagot tartalmazmint egy hamburger.
2010. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a rántott zöldség a lènyeg.Én értem,hogy mire gondol a kérdező.Habár külföldön élek,itt is azt tapasztalom,hogy ha kilépsz az utcára és megéhezel valahol,kénytelen vagy egészségtelen valamit enni vagy inkább kibírni hazáig.Egy egészséges ételeket forgalmazó étterem van a helyen ahol dolgozok,de kb 10-szer annyiba kerül,mint a többi.Ezért én mondig viszek kaját,csomagolok.A válasz valószínűleg az,hogy jobban el lehet adni,olcsóbb is előállítani.Ami meg egészséges,az friss és gyorsan is romlik.Tehát nem az emberek igénytelenségéről van szó elsősorban,habár az is befigyel.
2021. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert nem az agyukkal döntenek, hanem ami evolúciósan finom pl. zsíros, édes ételek. Ezek függőséget okoznak, míg a zöldségek pl. nem.
2021. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!