Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért "kell" a teába citromlev...

Miért "kell" a teába citromlevet tenni?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el nekem, hogy sok ember miért rontja el a teát azzal, hogy telenyomja cukorral meg citromlével ?

Nem is érezni akkor a tea ízét .

Ennyi erővel ihatnának felmelegített limonádét is .

Egyszerűen nem tudom ezt felfogni mire jó ez, meg egyáltalán melyik okos találta ezt ki .

Válaszaitokat előre is köszönöm .



2017. dec. 30. 13:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, nem mindenkinek egyforma az ízlése. Van, akinek így ízlik, ennyi. De ez neked miért fáj?

Nekem pl. önmagában keserű, nem ízlik, én mézet, meg citromot teszek bele. De nem akarok ki azon, hogy más keserűen az issza. Mindenki igya úgy, ahogy szereti!

2017. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Micsoda problemak :D

Ez olyan, mint az ananaszos pizza - valaki imadja, valaki szerint meg hlyeseg.

2017. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Engem kiakaszt . Nem is az, hogy tesznek bele mindent, hanem hogy még meg akarnak győzni arról, hogy az úgy az jó...
2017. dec. 30. 13:46
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Értelmes ember nem áll le vitatkozni ízlésről... Gondold át újra a kérdést.
2017. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, én nem akarlak meggyőzni. Te vagy az, aki szerint nem normális, aki ízesítjük.

Akadj ki azon, hogy más rád akarja erőltetni az ízlését, OK (bár a kérdésben nem ezt írtad), de azon ne, ha valakié nem egyezik a tiéddel. Mert ki mondja meg, mi a normális? Az ízesítésű opcionális, nem kötelező. Van, aki tejjel, van, aki rummal ízesíti. És mindegyik normális, csak más az ízlése.

2017. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
No! Volt/van itthon egy doboz zöld tea (jön rokon aki szereti, akkor iszogathatja). Számomra ízre olyan, hasonló, mint egy pocsolya szagú ponty. Megvoltam fázva, kellett innom valami forrót, hát ez a forró zöld teából készült, beledobtam egy c vitamin pezsgőt, csak így vállt számomra fogyaszthatóvá. Pont mint a neo citrán, ízre.
2017. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a tescos szálas zöld teáról ízesítés nélkül fogyasztva a szárított lósz@r jut eszembe. Meg se tudom inni. Viszont a fekete teát kifejezetten szeretem magában.
2017. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Így van megszokva.

Angolok meg tejjel isszák. Nekem kb. attól fordulna fel a gyomrom.

Gyümölcsteába viszont csak egy kis mézet teszek.

2017. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Pl nekem hányingerem van ha nem rakok cukrot és citromlét a teába.
2017. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Én jó teát iszom, ahogy kell, natúr (mivel nem iszom Assamot, abba kellene egy csepp tej), de évi 1-2-szer igenis nosztalgikus és jólesik venni egy kis ceyloni teát (mivel az finom, de elég semleges ízű) s cukoralkohollal és friss citromlével inni. A normál teáimat elrontaná az ilyesmi, de a ceyloninak jól áll és élvezetes cucc lesz.


Ízlések és pofonok, plusz megszokás... Sokkal furább dolgok vannak, mint a citromos-cukros tea :D


A felmelegített limonádé és a citromos, cukros tea nem hasonlít egymásra, a tea íze jelentősen benne van az utóbbiban.


Van, aki bolti "citromlét" vagy citrompótlót rak a teájába, pedig az szerintem pocsék és persze nem hasonlít a citromra. De az emberek ízlése ennyire más.

2017. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!