Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vettem egy üvegpoharat és az...

TappancsMancs kérdése:

Vettem egy üvegpoharat és az van ráírva +80°C MAX. Most akkor egy teát nem tudok teljesen felforralt vízzel elkészíteni benne? Füles üvegbögre amúgy.

Figyelt kérdés

#üveg #hőálló #hőállóüveg
2018. jan. 7. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó a logikád!!
2018. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert általában nem tudunk otthon mérni 80-90-100 fokig. A lábos alján a felforró víz nyilván 100 fokos de nyilván nem is az egész lábosnyi víz 100 fokos, különben az egész egyből gőzzé válna. Szóval nem tudom de a gyakorlatban lehet ez kicsit másképp. Illetve fura hogy ha ez egy felforralt vizet nem bír akkor gyártanának ilyet és bekerülne az üzletekbe? Addig én is eljutottam amit mondasz.
2018. jan. 7. 11:42
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Jeges teát tudsz benne csinálni.
2018. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" víz 100 fokos, különben az egész egyből gőzzé válna"

De bizony, az egész lábos víz jó közelítéssel 100 fokos.

Ahhoz, hogy gőzzé váljon, igencsak csak sok hőt kell még bevinni, hogy megtörténjen.

Figyeld a számokat! egységnyi víz 100C-ig történő melegítéséhez kell 85kilókalória.

Ahhoz, hogy ez az immár 100C fokos víz gőzzé váljon kell

536 kilókalória. Több, mint ötszöröse energia kell a gőzzé alaskításhoz!

Na ezt időbe telik közölni vele.

2018. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem jártál iskolába?
2018. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szó mint száz: ne rakj bele forrásban lévő vizet, mert valószíneg szétreped.
2018. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak üvegpoharak, amik eltörnek, ha lobogó vizet öntesz bele, magam is találkoztam már ilyennel, nincs ezen csodálkoznivaló.

A teát magam miatt sem egészen forró vízzel készítem, de a zöldnek vagy a gyümölcsteának amúgysem jó az, a feketének mehet a 95 Celsius-fokos is... Az üveg teáskannám bírja a forró vizet, ezt mondjuk el is vártam tőle.

2018. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy buta kérdésnek tűnt pedig annyira hülye nem vagyok, csak a gyakorlat és az árucikkek és a pontos fizikai részletei tapasztalatom szerint produkál néha meglepetéseket. Végső soron erre voltam kíváncsi, hogy egyféle hőálló üveg van e vagy van ami lobogó vizet is bír és van csak valami forrófélét. Más anyagoknál van tapasztalatom ilyen eltérésekre. Azért köszi mindenkinek a választ.
2018. jan. 8. 04:41
 9/10 A kérdező kommentje:
Külön köszi a 4 és 7 nek.
2018. jan. 8. 04:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy valahogy összekevertem a forráspontot a gőzzé válással. :)
2018. jan. 8. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!