Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak az itteni kínai büfében...

Csak az itteni kínai büfében lehet így, vagy ez általános jelenség?

Figyelt kérdés
észak-kelet magyarországi kisvárosi kínai büfében tapasztalom (és azon rég túltettem magam hogy nyilván ez a szint amolyan "hamis kínai" köze sincs az eredetihez vonalon mozog a dolog) hogy szószosabb feltéteknél pl. bambuszos-gombás csirke, hatalmas darab káposzták vannak jelen, ha nem is pont arra irányul hogy a hús elől vegye el a helyet, de érezhetően hogy a helyet kitöltse ez csak itt dívik vagy általános jelenség?
2018. febr. 7. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Általános.
2018. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
A kínai kajákban NEM a hús a fö elem, hanem a különbözö ZÖLDSÉGEK, amibe a káposzta is beletartozik!
2018. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
A kínai konyhában egyébként is sok káposztát használnak. Ha tisztán hús lenne a szószban vagy főleg hús, akkor egyrészt túl tömény lenne, nem lenne finom (saját vélemény) másrészt pedig drágább lenne.
2018. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Jártam Kínában, és ettem egyszerű meg flancosabb helyeken is, de mindenhol igaz volt, hogy az ételek a kevés hús, sok zöldség szisztéma szerint épültek fel általában. Szóval ez speciel nem az óhazától távolra szakadt, élelmes kínai vállalkozók újítása, hanem már az eredeti kínai konyha is ilyen. Más szempontból viszont persze az itteni kínai büfék teljesen más, nyugatbarát ízvilágot kínálnak, aminek sokszor köze nincs az eredeti kínai ételekhez.
2018. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!