Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan oldal, ahol le van...

Van olyan oldal, ahol le van irva hogy az eteleknek mennyi a kaloria tartalmuk pontosan?

Figyelt kérdés
Azért,mer kaloriabazisban nem nagyon bízom már,sose eszek annyit amennyi kéne,de ugy erzem hogy nem is tudnék annyit...mer ki is hanynam azt a mennyiseget...az amennyit kéne az alatt a kaloriabazis szerint ahany kaloria kene nekem..nem tudom elerni...meg kicsit tul értékel dolgokat ugy tudom. Tehat?
2018. febr. 19. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kalóriabázison többnyire jól vannak beállítva a kalóriák, már ha nem valakinek a receptjéről van szó, azokban én sem bízok, inkább magamnak viszem fel.

A kalória szükségletnek se más a képelete más oldalakon, de ha gondolod, akkor próbálj ki más oldalakat is, pl. kalóriaguru.

2018. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak alapanyagok kalóriaértékét érdemes figyelembe venni, az elkészített ételekét nem, mert az sosem biztos.


Az alapanyagok a kaluriabazison is megbízhatóan vannak megadva, és nem igazán van eltérés a többi oldalhoz képest.


A napi kalóriaigényedet meg ugyan ki tudod számolni, de ha nem eszel annyit, meg hánytatod magad, akkor eleve semmi értelme, jobb lenne, ha orvoshoz mennél az evészavarodat kezeltetni.

2018. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Az ételekről a többiek már írtak (az alapanygoknál is van hiba a kalóriabázison, de ritkán s ez általában feltűnő).


Ha neked túlzottnak tűnik a kalóriabázis által tippelt kalóriaigényed, akkor egyél kevesebbet s nézd meg, mi történik. Ha folyamatosan fogysz, világos, hogy többet kell enned. Ha tartod a súlyod s jól érzed magad, nem tűnik úgy, hogy koplalsz és a szervezeted sikeresen alaposan belassítja az anyagcserédet, akkor neked elég kevesebb is.


Nem kell a kalóriabázist követni. Amikor fogyni akartam, szemberöhögtem az oldal által tippelt súlytartó szintet és fölötte ettem, mert alatta ki se bírtam volna. Fogytam, mert az én anyagcserém gyorsabb az átlagnál, ezt sejtettem is. Van, akinél fordított irányban téved, nyilván, a statisztika már csak ilyen, ki erre, ki arra tér el tőle.

2018. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok testkepzavaros. Zsirt akarok leadni...Viszont az a mennyiség ami ott van kaloriabazison...azt megenni nem tudom...annyit enni nem tudok...soknak találom...olyan mintha pl neked kell enned napi x et de valahányad x nél azt érzed hogy nem fér beléd több. Kiszamolta hogy mennyit kell ennem...de ha annyit nem eszek,akkor az fogyashoz nem lesz jo igaz?mer ha nem eszek annyit izmot vesztek...
2018. febr. 21. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha konkrét számokat is írnál, akkor jobban lehetne válaszolni.


Kellene, hogylány vagy fiú vagy, milyen magas, hány kg, és mennyi az a kcal, amit az oldal neked javasol és szerinted sok?

Ezen ismerete nélkül nem lehet értelmes dolgot mondani.

2018. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!