Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire nagy az esély arra,...

Mennyire nagy az esély arra, hogy boltban vásárolt pékárukról vagy mondjuk iskolai büfében vett kajáról elkapok valami fertőzést?

Figyelt kérdés

Valami hasmenéses-hányásos fertőzést mondjuk


Vagy maximálisan odafigyelnek a higiéniára ilyen helyeken is?


2018. márc. 24. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy odafigyelnek, vannak higiéniai előírások, amiknek meg kell felelni. Előbb kapsz el fertőzést attól, hogy a villamoson megfogod a kapaszkodót, amit rajtad kívül millióan mocskos kézzel megfognak, mint egy pékséges kakaós csigától.
2018. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy oda kéne figyelniük... :D

A Nébih szokta posztolgatni, hogy mit talál egy-egy üzletben, konyhában vagy üzemben. Mocsok mocsok hátán, lejárt, címkézetlen élelmiszer, penész, patkányok, soroljam még?

Futottam már össze a Trófeával a feketelistájukon, azt hiszem, három napon át vettek az ételből mintát, mindhárom alkalommal többféle székletbaktériumokat találtak. Jó étvágyat hozzá :)

Az esélyed egy jó 50-50%, vagy igen, vagy nem. Ha találsz egy megbízható helyet ahol a tulaj is, az alkalmazottak is odafigyelnek a higiéniára, akkor jó eséllyel kimaradsz a buliból. Sosem tudhatod, hogy a konyhás néni nem felejtett-e éppen kezet mosni vécézés után.

2018. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy kedvet kaptam nézelődni, de mióta megváltoztatták a weboldalukat, nem találok semmit :(

Itt egy kormányoldal, talán ez váltotta fel az előző helyét?


[link]


A kedvenc részem: "A dolgozók a tészta bekeveréséhez egy erősen szennyezett építőipari fúrógépet használtak, a készáru bevonása pedig egy takaríthatatlan kartonlapon történt." :DD

2018. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy gáz a higiénia egy ilyen helyen, az előfordulhat. De fertőzést sima pékárutól kapni elég nehéz, kb minden annyira strapabíró benne, hogy nulla az esélye. Annak nagyobb, hogy metrós kézzel megeszed és lezabálsz róla egy calicit.


A főtt kaják, szendvicsben lévő felvágott és egyéb gyorsan romlandó cuccok veszélyesebbek, de közepes higiénia mellett azoktól sem szokott baj lenni. Ergo komolyabb fosás-hányást ritkán kap bárki vagy éppen tömegesen ilyen helyen.


Én (meg pár munkatárs) már végig ettem fel Pestet aluljárós szinten, és egyszer volt csak gyanús eset, de még az sem biztos... Pedig azért van ott higiénia a vérhas büfékben :-D

2018. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Péksütitöl még nem letem rosszul ennyire ,viszont e szám mentes kolbásztol igen igy hírdeték az egyik boltban ,na igen ,azota nem veszek ilyen márkáju és nevü kolbászt.
2018. márc. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!