Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok le az állandó...

Hogyan szoktatok le az állandó nassolásról, a cukorról?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 15. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Gyümölcs, puffasztott szeletek helyette?
2018. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Csinálj egy napos vízböjtöt legalább azt utána egyél vmi nasit, cukrot és figyeld meg, hogyan reagál a szervezeted,


általában egy idő után rájössz, hogy nem éri meg nasizni mert olyan ára van az energiádra nézve amire ösztönösen rá fogsz jönni, hogy értelmetlen


2 perc öröm, pár óra kényelmetlenségért

2018. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha koplal egy napig, nem cukrosat kellene enni még be is kómálhat tőle te nagyokos.
2018. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Sosem nasiztam állandóan... Mivel általában napi 1-2-szer eszem, ez eleve kizárt ma már.


Cukor? Elhagytam a gluténnel, laktózzal és a száraz hüvelyesekkel együtt egy szép nap. Azóta valamivel kevésbé vagyok szigorú, bár szinte sosem eszem ezeket, de a cukor annyiban tiltólistás maradt, hogy semmiképpen nem veszek, úgyhogy az itthoni ételeimben nyomokban sincs. Nem szeretem és pofonegyszerű pótolni jobbal.


Nasi mindennap van, ahogy édesség is (nálam ez kettő, vannak sós nasijaim is), ezzel semmi bajom.


A csoki már neccesebb volt. Addig készítettem nagy üveg csokiszószt, hogy ma már képes vagyok ránézni és nem enni belőle egész nap (de ez nem célom, úgyhogy sokszor eszem, de csak 5 grammot, elég). Most a jégkrémemmel próbálom eljátszani ugyanezt, de szkeptikus vagyok, az túl jó. Mindez SOK évvel az életmódváltásom után, nem tudom, mennyit tudok még változni.


A gyümölcs nekem nem édesség, hanem gyümölcs, más szekció, inkább csak ront az édességvágyon. Bár csokival édesség, azt szeretem alkalmazni (persze pici mennyiségben, mert az is elég).


Mivel az édesség nálam kakaó alapokon megy s a kávét is szeretem, a kakaó vagy az enyhén kakaós kávé remek pótszer, pedig ezekbe nem is teszek édesítőt. Ahogy van, akinek jó a gyümölcs, mert neki a vonzó íz és édesség kell, úgy nekem a kakaó kell, cukor, édesség meg minden efféle nélkül...

Aki csak rágcsálna valamit, annál pedig bejöhetnek a sósak, savanyúságok és zöldségek is.


Ha egy nasi nehézségeket okoz nálam, az a földimogyoró, nagy rajongója vagyok. De keretek közé szorítva OK.

2018. ápr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos fruktóz malabszorpcióm alakult ki, így ha napi 3-4 gramm cukornál többet eszek, másnap hasmenésre ébredek.

Gyümölcsök kilőve a fruktóz tartalom miatt.

A nassolási vágyam burgonyaszirommal, Wavel cukormentes csokival próbálom elnyomni.

Rántott zöldségek de főleg cukkini a legjobb.

2018. ápr. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

El kezdtem számolni a kalóriákat, mert volt rajtam 8 kiló felesleg, és elszörnyedtem, mennyit kellene mozogni egy szelet csoki ledolgozásához. Nagyon hatásos volt a felismerés, annyira, hogy inkább megálltam a nassolást, csak ne kelljen majdnem egy órán keresztül meggebedni valami tornázással.

Persze még így is belefér valamennyi "jutalomfalat" egy napba, de már koránt sem eszek annyit, mint régebben.

A tea, kávé cukrozását már rég elhagytam, még fogyókúra előtt, egy ideig édesítőztem, de ma már azt se. Max. süteményekben talákozok a cukorral, amit nagy ritkán eszek csak.

2018. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy, soha nem szerettem, se a cukorkát, se a csokit.
2018. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy... :D Kizárt, imádom a csokit, a cukrot.
2018. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Annta válasza:
63%
Akaraterő + króm. Nekem bevált. Viszont ha valakinek a nasik az alma, banán, mogyoróvaj, kocka étcsoki, pár szem dió vagy mogyoró, aszalmányokból egy-egy szem, kölesgolyó, az szerintem nem rossz, sőt, jó, hasznos. Persze nem mind egyszerre, hanem vagy-vagy.
2018. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cukorról nehezen fogsz leszokni mert sajnos a kenyérbe és a krumpliba is van. Nassolás meg hülyeség, rosszul is vagyok, ha gyakran eszek.
2018. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!