Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországiakhoz szól a...

Magyarországiakhoz szól a kérdésem. Milyen olyan ételeket ismertek, ami Magyarország 1-1 területére jellemzőbb? Vagy valami miatt oda köthető?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lecsó, töltött káposzta klasszikus, ezek tökéletes elkészítése családokon belül is vitatéma néha, mert anyuka így csinálja, nagynéni úgy, te meg láttál egy receptet valahol, ami bevált (vagy éppen felturbóztad a családi receptet, és anyuka szerint úgy jó ahogy ő csinálja, szerinted meg az a plusz kell bele). Én az ország déli részén láttam először paradicsom nélküli töltött káposztát például, és hülyének is néztek, hogy paradicsomosan csinálják mifelénk. Szóval ez elég szűk "tájakra" is lehet jellemző :D

A dödölle például a Dunántúlon jellegzetes (ennek a készítése is olyan, hogy még sosem láttam két embert aki egyformán csinálja), halászlevet mindenhol csinálnak, de a bajai és a szegedi van komoly versenyben.

2018. ápr. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Székelykáposzta. Szalagos fánk. Görcsleves.
2018. ápr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mátrai borzaska.

Lebbencsleves

2018. ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Borsodból származom, és furcsa volt, hogy a pesti kollégák nem ismerik a borsós nokedlit. Nálunk sokszor volt terítéken. :)
2018. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Most már engem is kíváncsivá tettél!:)

Milyen az a borsós nokedli???

2018. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
cukros túrós tésztát valamelyik osztálykiránduláson ettem (talán Dunántúlon, de nem emlékszem, hol) először egy étteremben, addig mindig csak sósan ettük.
2018. ápr. 18. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint a tojásos nokedli, csak borsóval. :P
2018. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!