Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tehéntej és tojásfehérje...

Tehéntej és tojásfehérje intoleránsok, mit esztek?

Figyelt kérdés

Par napja derult ki, hogy intoleranciam van ezekre az etelekre. Megprobaltam bevasarolni egy bioboltban... nem jott ossze. Konkretan mindenben van tojasfeherje. Kenyer, rizs, paradicsomsuritmeny, virsli...mindenben. Egyedul margarint sikerult talalnom. Tehat csak zoldseget, gyumolcsot es hust ehetek? Segitsetek kerlek, mit reggeliztek, ebedeltel, vacsiztok, nassoltok? Jelenleg kilatastalannak latom a dolgokat.

Koszonom a segitseget!



2018. ápr. 23. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, dehogy csak azokat eheted, annyi ételcsoport van. Én ugyan nem vagyok érzékeny ezekre, de speckó az étrendem és egyszerűen nem veszek feldolgozott ételeket. Innentől pofonegyszerű kihagynom bármit. Ha én sütöm a kenyeret (nagyon könnyű és pár perc meló van vele), abban aztán csak akkor van tojás, ha teszek bele... A rizsben mióta van tojásfehérje? Milyen rizst veszel te? Vegyél normálisat, ami 100% rizs... Gabonák, olajos magvak, ezek is jók.

A vegánok sem csak zöldséget és gyümlcsöt esznek, nézz utána a konyhájuknak, ha gondolod, csak neked még a hús sem tiltott. Rengeteg mindent ehetsz, de szükség lehet arra, hogy többet főzz magad. Bár ma már sok helyen kapsz vegán ételt...


Speciel én földimogyorót, mazsolát és csokit nassolok. Ez utóbbi saját készítésű, mert a boltiban tényleg van sokféle dolog, bár étcsokinál szerintem könnyen ki tudod kerülni a te problémás dolgaidat...

Ihatsz növényi tejes kakaót is és sok egyebet... Kásák, chia-puding, ne soroljam már fel az összes jó vegán ételt.


Zöldséges-húsos rizs is játszik nálad, de pl. a töltött káposzta s a nem tojásos tésztát tartalmazó paprikás krumpli is OK. Rengeteg krumplis étel, kukoricás, babos...

2018. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress vegán recepteket 🙂
2018. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alain Delon ***** válasza:
A hüvelyesek neked ideális táplálék. Kiemelném ezek közül a csicseriborsót és az abból készült ételeket, mint pl. a hummusz vagy a falafel.
2018. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem milyen boltba jársz, pick,zimbo,kométa,sága csak hogy nagyobb márkákat felsoroljak mindegyik tejfehérje és szója mentes, tojás meg alapból nincs bennük. Szoktam felvágottat,virslit, májkrémet is venni tőlük.

Kisfiam tej és tojásallergiás, vannak finom alpro italok pl kókuszos-csokis, mandulás,vaniliás ezeket eheted müzlivel is akár, tízóraira szendvicset szoktam neki csinálni, még sajt is van ami növényi, és kenyérbe is rengeteg féle van amibe nincs tej vagy tojás, de vizes zsemle is teljesen jó. Aldiba meg még nagyobb a választék.

Keksz is pl zabálom, belvita, vagy sós rágcsák, dm bio részlegén is nagyon finom krémek,tészták vannak.

De még sorolhatnám, elején nekem is ijesztő volt, de nagyon hamar bele lehet jönni, már teljesen kitapasztaltam 7 hónap alatt a márkákat hogy melyiket kell venni és hol.

Javaslom csatlkozz hozzánk facebookon a Tejfehérje/laktóz/tojásMENTES diéta -Receptek,tanácsok

csoportba, rengeteg receptet kapsz és termékajánlót, sütiktől elkezdve bármit meg lehet oldani.

2018. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemrég írtam egy állati zsiradék csökkentésével kapcs. kérdéshez, hogy miket ettünk mostanában.

Mivel vegánok vagyunk, nem eszünk tejterméket, tojást, és húst sem.

A lehetőségek tárháza végtelen.


Ezek voltak ebédre:

gombapöri tojásmentes nokedlivel, mellé saláta, savanyú

indiai zöldséges curry kókusztejjel, barna rizzsel

ratatouille paprikaszószban, rukkolasaláta és kenyér körettel

szezámmagos bundában sült füstölt tofu párolt spárgával, rizzsel

kukoricás cukkinikrémleves

avokádókrémes töltött héjában sült burgonyacsónakok, vegyes saláta, növényi tejszínes öntet.

Árpagyöngyös erdei gombás-spenótos "rizottó"

babos-napraforgómagos vegán burger, teljes kiőrlésű zsemléből, házi krumplival

ma pedig spárgás-fokhagymás tepsis burgonya, füstölt tofuval, szójaszószos öntetben


Reggelire általában zabkását, köleskását, amaránt kását, "tejbe" rizst eszünk - rengeteg elkészítési módja van: fahéjasan, kakaósan almásan, körtével, bogyós gyümölcsökkel, barack/meggybefőttel, mangóval, ananásszal (kókusztejjel kombinálva isteni), dióval, mogyoróval, mandulával... stb.

Tej helyett rizs/zab/szója/mák/kesu/kókusz/mandula/mogyorótej, ami ízlik.

Ezekből lehet joghurtot is készíteni, én sokszor készítek natúr növényi joghurtot, amit aztán banánnal, almával, barackkal, ami épp van pürésítek.

Ugyanebből készül a házi fagyi is :)

Néha van vegán palacsinta reggelire, vagy épp gofri.


A kenyérfélékből van sok tojásmentes, akár süthetsz magad is. Alapvetően a kenyérbe és zsemlékbe nem kell tojás, csak utána kell nézned hol találsz olyat, amiben nincs, mert az ipariba szeretik belekeverni!

Teljes kiőrlésű, magvas kenyeret szoktam enni padlizsán/avokádókrémmel, vagy épp hummusszal, kesu-sajtkrémmel, ami épp van. A házi kesusajt nagyon könnyen elkészíthető, és tele van fehérjével és ásványi anyagokkal (krémsajt és keménysajt is készíthető). Ilyenkor általában salátát, rukkolát, uborkát, retket, paradicsomot, paprikát, zellerszárat, avokádót teszek a szendvicsre, ami épp van.

Na meg persze marad a sima lekváros vagy épp nutellás kenyér is (van vegán nutella, a simában van tejszármazék sajna).

Nyáron, ha nem vagyok nagyon éhes csak egy smoothie-t vagy turmixot reggelizek: ezeket olajos magvak vagy gabonák beleturmixolásával viszont nagyon táplálóvá és laktatóvá lehet tenni.


Itt van pár ötlet:

[link]


Pár szendvics:

[link]


Ebédre is itt van pár ötlet:

[link]

[link]

[link]

[link]


Plusz munkába vagy iskolába pár fehérjében gazdag, de mindenhova cipelhető saláta:

[link]


Persze, te ehetsz emellett még húst is ha akarsz, de remélem segítenek az ajánlásaim azért.


U.i.: tízórai, uzsonna nálam olajos mag mix, étcsokoládé (99%-os Lindt a kedvencem), vagy nyers gyümölcs.


Nassolni a vegán nutellát, vegán csokit, étcsokit, házi vegán fagyit szoktam. Az Aldiban otthon kapható vegán jégkrém amúgy készen is, a Lidl-ben van vegán pizza, bolognai és egyéb készételek, azok mind tojás és tejmentesek. Ja, és ha gyorsan vágysz valami édességre: az alpro csokis és karamellás szójapudingjai isteniek, és a joghurtjaik is nagyon finomak. A joyás termékeket én annyira nem szeretem, de sokan arra esküsznek.


Tésztáknál ügyelj rá hogy tojásmenteset vegyél, a normál olasz tészta nem tartalmaz tojást, kiv. tagliatelle, szóval nem nehéz normál esetben tojásmenteset találni.

2018. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!