Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A McDonald's miért tesz...

A McDonald's miért tesz "szívességet", hogy triplasajtburgert kínál de csak a 30 éves születésnapján?

Figyelt kérdés

Miért kell egy eleve létező terméket kerek évfordulókhoz kötni?


Mi értelme a triplasajtburgert csak x évente készíteni?


Ezért sem megyek hozzájuk csak ritkán.

Vagy mindig van náluk csak én nem tudok róla?



2018. máj. 3. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Műhiszti.

Bármikor dupla sajtburger megveszed, szimpla sajtburgert megveszed mellé, szimplából a duplába átrakod a húst, és kész a tripla. De csak ha valóban akarod. Ha viszont hisztizni akarsz, akkor nincs mit tenni.

NOS?

2018. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%

Egymásnak ellentmondó dolgokat írsz.

"eleve létező terméket"

"Mi értelme a triplasajtburgert csak x évente készíteni"


Nem eleve létező termék. Most van, egyébként csak szimpla van, meg dupla.

2018. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Én sem megyek gyakran, de én idáig nem találkoztam vele csak a szimplával és a duplával.

Amin én meglepődtem, hogy anno havonta a postaládában voltak a kuponjaik, mindig adtak ha nagy ritkán ott ettem és most februárra a szülinap alkalmából osztogattak kuponokat. Ugyanúgy, ami régebben állandó jelleggel volt. Nem tudom mikor szűnt meg ez a kupon dolog.

2018. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van kupon, csak az alkalmazásban :)
2018. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1 Gondolom te nagyon frappáns embernek ÉRZED magad.


Jó hogy nem a mezőre zavarsz ki mindenkit, hogy menjen magának akkora szeletet vágni a marhából, amekkorát akar, gyártsa le magának és ne "hisztizzen". OMG


Megértetted a lényeget. Leülhetsz. Egyes.

2018. máj. 3. 17:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért köti fix időszakhoz, mert így egyedinek érzed. Ezért bemész és eszel.
2018. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
És annak mi értelme, hogy te ezen hisztériázol? X ezer ember örül neki, hogy ilyenkor van, meg is veszik, meg is eszik. Nekik jó, a mekinek jó, neked meg nem kell odajárnod, ha nem szereted. Ilyen egyszerű. Jobb dolgod nincs, mint ezen rinyálni?
2018. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A McDonald's nem tesz szívességet, hanem az egekig pumpálja a hasznát - vagy úgy is mondhatnám: maximalizálja a profitot.

Tripla sajtburgert tud gyártani a Meki, megvan hozzá a technológia. Megtehették volna úgy is, hogy bevezetik, a kínálatban tartják, a nép meg majd veszi. A bevezetés idején óriási rá a kereslet, próbáljuk ki, újdonság, hátha jó. Aztán majd alábbhagy, szépen beleszürkül a kínálatba.

Ehelyett úgy döntöttek, lehúznak pár bőrt a termékről. Pár éve már volt tripla sajtburger többször is, kivezették, majd most, óriási csinnadrattával ismét elővették: itt a tripla sajtburger különlegességként a 30. születésnapra, korlátozott ideig.

Így ismét itt van a "jé, újdonság, nézzük meg" állapot, megy a nép, vásárolja, mert újdonság, milyen jó, annyiba kerül, mint a dupla meg rövid ideig van csak - ott a felhajtás rögtön. Aztán tényleg kivezetik, ahogy ígérték, várnak egy kicsit, hadd morogjon magában az egyszeri Meki-rajongó, hogy be kell érnie két húspogácsával. Na, és mi jön ez után?

Természetesen újra bevezetik, közkívánatra. Megint jön a felhajtás, sokat adnak el belőle, mert újra van, ki tudja, most meddig, együnk belőle, mert jó. A végeredmény pedig az, hogy valószínűleg több fogy belőle adott idő alatt így, mintha állandó része lenne a kínálatnak. A hozzáértők kiszámolták, hogy nekik így éri meg a legjobban.

2018. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

én szeretem a triplát, de eszembe nem jutna összeborogatni a duplát a szimplával, az a legalja lenne.


A kimaxolás amit írtok teljesen logikus, de ha folyamatosan el tudnának adni belőle, akkor az gondolom több profitot hozna nekik, de ellentmondás hogy kivezetik.

2018. máj. 3. 18:49
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"... de ha folyamatosan el tudnának adni belőle, akkor az gondolom több profitot hozna nekik..."

Nem valószínű. Ha több profitot hozna az, hogy folyamatosan a kínálatban van, akkor úgy árulnák.

2018. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!