Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit esztek általában reggelire...

Mit esztek általában reggelire? Mi a kedvenc reggelitek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 8. 10:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
smoothie, banános zabkása, kenyér hummusszal :)
2018. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
23%

Semmit, de ha ennék, akkor az rántotta vagy más egyszerű tojásétel lenne, zöldségekkel :) Nagyon édes hangulatban pedig rizslisztes banánpalacsinta, az a vastag fajta. Van, akinek a kása is bejön, nekem nem.

De persze bármilyen maradék jó, mit sem számít, hogy reggel van, ehető bármi.

(Ma egy kávét ittam pár csepp tejszínnel, de ezt nem tekintem reggelinek. Ilyen előfordul.)


A családom másik tagjának már fontos a reggeli, mindössze néhány fajta teszi ki a kínálatot. Ma egy kis tepsi sajtos rudat vitt (minisütőm van, de azért az 1300 kcalt megüti, van, akinek kell reggel az energia), de a zabkása, süti körtebefőttel, krumpli tojással, sárgaborsófőzelék rizzsel és tükörtojással, kenyér egy kis doboz harcsapaprikással is gyakori, sőt, a szezámos süti is. Ha az étel nem édesség, nyers zöldség is van mellé, az a családomban igen fontos.

Az itthoni reggeli (mivel az eddigiek munkába vittek) már más, maradék és mazsolás mikrós rizssüti (mi mochinak nevezzük, de már elég távol van tőle) csokival. Ez a mochi a kedvenc, mivel egyszerű, mindig van hozzá alapanyag s neki ízlik. Szerintem ehetetlen, de ilyen az ízlés.

Túl kicsire sikerült reggelinél (vagy más étkezésnél) bejön a sós, pörkölt földimogyoró is.

2018. máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%

Én 11-12 előtt nem vagyok éhes, így enni sem szoktam.

Ébredés után (6-7óra) egy tejeskávé, esetleg délelőtt valami gyümölcs. Aztán ebéd.

2018. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%

Hétvégén van igazából időm reggelizni. változó éppen mit kíván a család. omlett friss zöldségekkel ,sajttal,

Van amikor házi péksütit készítek elő péntekvagy szombat este reggel frissen kisütöm. Kiflik - mindenfélével töltve , csirkemájas táska,

Ham and eggs , gofri sós változatban este bekeverem reggel csak sütni kell.

2018. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%
Szinte mindig mást, de a tojás valahogy mindig része a reggelimnek, annyira laktat, hogy utána csak késő délután leszek éhes. Ma például két buggyantott tojást ettem egy szelet pirítóssal (napi egy szelet kenyérnél nem szoktam többet enni), de van, hogy rántottát csinálok, vagy omlettet, hétvégén hidegtálat (sajtokkal, sonkával/kolbásszal, zöldségekkel, főtt tojással), vagy épp bacon-ös tojásmuffint, néha pedig valamilyen szendvicsbe teszem.
2018. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Általában zabkását eszek, ha sokáig alszom, van, hogy ki is hagyom.

Ha nem kéne figyelni a tápanyagbevitelre, akkor péksütit ennék joghurttal és müzlivel, esetleg utána valami gyümölccsel, ha fér még belém. :)

2018. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Zabkását, vagy gabonypelyhet növényi tejjel hétközben, hétvégén kenyér felvágottal, mézzel, vagy lekvárral, zöldségekkel.
2018. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Házi füstölt májas

Fokhagymás szalonna

Melegszendvics

Sültzsíros kenyér

Hotdog

Rántotta

Ezeket szoktam általában, mivel laktóz és fruktóz allergiám van

A kedvencem a füstölt májas és a melegszendvics

2018. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Nálam is a tojás az, amit szinte mindig meg tudok enni reggelire. Sima főtt tojás csípős pirosarannyal és kétszersülttel volt ma a reggelim. Sűrűn készítek omlettet is, azt a felvert tojássárgájához keverem a habbá vert tojásfehérjét omlettet, ez sokszor minden más nélkül megy, van amikor sajttal, van amikor petrezselyemmel vagy kaporral. Tonhalkrem, mentas-fetas zoldborsopure, előző napról maradt lencse vagy sárgaborsó főzelék is szokott pirítósra kerülni, mint szendvicskrém. Ha sok időm es kedvem is van, akkor karfiol "palacsinta" készül.
2018. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Én reggelire általában mézes foghagymás vajas pirítóst eszek, erősíti az immunrendszert és telít. Délig simán kibírom így a munkahelyen. Néha iszok ott egy macikávét. Vagy házi zabkekszet illetve müzliszeletet és humuszos párnácskát szoktam reggelizni, hétvégén pedig bablisztből készült zsemlét eszem házidzsemmel vagy tojáskrémmel, illetve tonhalkrémmel. Csakis frissen tojt tojást használok fel hozzá, hétvégén én is a tyúkokkal kelek ezért.
2018. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!