Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Te mit fōznél ez alapján?

Te mit fōznél ez alapján?

Figyelt kérdés
Fizu elōtti napok, már jóformàn minden elfogyott itthon, nagyon húzós hónap volt sajnos :s Mai napra még van egy kis fōtt étel, de szerdára/csütörtökre /péntekre ki kellene találni valamit, 2 felnōttre, 1-1 fōtt etel legyen benne, péntekre mar nem muszáj. Kb 2000 ftunk van. Ti hogyan oldanátok meg?

#Olcso menü
2018. máj. 22. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Vegyél egy csomag tarkababot, főzz belőle egy jó nagy fazék bablevest (1-2 szál répa-gyökér bele!). Egy fazék paprikás krumpli utána nyomtatéknak.

Keress olyan boltot, ahol az előző napi kenyereket engedménnyel adják, (vagy már zárás előtt) veszel belőle 1 kg-ot, néhány tojást, vacsorára kész a bundás kenyér...

2018. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Tojásos nokedli nem túl költséges, ha tudsz nokedlit szaggatni. Az ár java a tojás, de egy jó adagot ki lehet hozni egy doboz tojásból ami max 400 ft. Én nagy adagot szoktam, 2 db tojás megy a tésztába, és 8 db amibe végül bele forgatom. Plusz a salátát kell megvenni mellé. Ráadásul ez elég laktató is. Nekünk a párommal nincsenek anyagi gondjaink, de az egyik kedvenc tavaszi ételünk, és akár két napig is tudjuk enni. Így még maradt 1.500 Forintod, amiből meg tudsz venni csirkecombot, és kisütni tepsiben befűszerezve, befokhagymázva.
2018. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Vegyél farrészes csirkecombot.. 1000ft -ból tudsz venni 3kg.. Készíthetsz sült csirkecombot , csirkepörköltet.. belőle . A maradék pörköltből készíthetsz pl hortobágyi palacsintát , csirkeragus pizzát , vagy rakott zöldséget. Tojásos nokedli, lencse főzelék, resztelt máj. Készíthetsz zöldségkrémlevest fagyasztott francia saláta alapból. Darálthús is olcsó készíthetsz Stefániát, fasirtot, , rakott zöldséget.
2018. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Sárgaborsó püré

Hozzávalók: 4 adaghoz

25 dkg sárgaborsó

1 db nagy krumpli

2 gerezd fokhagyma

1/2 fej hagyma

só, bors, babérlevél

ELKÉSZÍTÉS

Néhány órára beáztatjuk a sárgaborsót. Fogyasztás előtt 1 órával feltesszük főni annyi vízben, hogy bőven ellepje.

Hozzáadjuk a nagyon apróra vágott krumplit, a hagymát és a fokhagymát. Ízlés szerint fűszerezzük, majd lefedve főzzük, időnként megkeverjük. (Ha nagyon sűrű, teszünk hozzá egy pici vizet, de érdemes vigyázni, hogy ne legyen túl híg, hiszen így kihagyható a rántás.)

Amikor már kezd szétfőni, és nagyon fröcsköl, levesszük a tűzről, és az egészetpépesre turmixoljuk. Ekkor visszaborítjuk a fazékba, és összerottyantjuk.

2018. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi, mindenkinek ment a zold!
2018. máj. 22. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sok ételt ki lehet hozni 1000 ft alatt, ami 2 embernek 2 napra elég. A másik ezerből pedig lehet venni kenyeret tojást , esetleg olcsóbb nagyobb kiszerelésű májkrémet, parízert.

1000 ft ből ezeket lehetne kihozni. Sárgavorsó főzelék, lencsefőzelék, tojásos nokedli, darás tészta, krumplis tészta, bab főzelék, borsó főzelék, vajbab főzelék, csirkecombból pörkölt nokedlivel, sütve, rizzsel.csirkemájból is .hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még sok étel.

2018. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Mi van otthon? Egy fél kiló lisztből, pici olajból és élesztőből már csinálhatsz pizza tésztát. Feltétnek mehet bármi, ami otthon van.

A főzelékek, tésztafélék, levesek szoktak a legolcsóbbak lenni.

De ilyen hó végi spórolásoknál érdemes mindent összekotorni. Két krumpli, egy hagyma már elég egy leveshez, aztán mehet bele bármi: tészta, répa, stb. Sokszor én is úgy vagyok, hogy azt hiszem, nincs otthon semmi. Aztán egy fél zacskó gríz, egy kis lekvár, paradicsom konzerv, liszt csak előkerül. Kitalálom, hogy azokból mit lehet kihozni, és csak azt veszem meg, ami hiányzik.

2018. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Kenyérlángos/pompos: kis kenyértészta, rá fokhagymás tejföl, hagyma, 10 dkg szalonna, ezzel egy nap tepsivel lesz, ez kb. 400 ft, egy napra a vacsi vagy az ebéd és másnapra még a reggeli is bőven kifutja belőle.


Lencsefőzelék egy fej hagymával, belekockázott 10-15 dkg kolbásszal vagy anélkül is 500 ft és két napra ebéd.


Borsófőzelék, sárgaborsófőzelék, babfőzelék tükörtojással megint csak nagyon olcsó és két napi ebéd vagy vacsora. Esetleg tojáspörkölttel a tetején, 4-5 tojásból.


Süthetsz lángost, létezik az ún. hűtős lángos, amiből több napig süthetsz frissen, az filléres dolog, és kivan belőle 2-3 vacsora vagy reggeli, tejföllel,sajttal ha futja rá.


A tojásos nokedlit, ha szeretitek, az is lehet egy megoldás.


Tócsni, egy kiló krumpliból is nagyon kiadós étel.


Paprikás krumpli. Ha ezt úgy készíted, hogy 4-5 főtt tojást belekockázol a végén, megvan benne a fehérje is, és kifejezetten finom.


Krumplis tészta, káposztás kocka.


Ha úgy válogatod össze a menüt, 5-600 ft-os kilós áron gombát is vehetsz, egy kilóból gombapörköltet készítesz két fej hagymával, szaggatsz hozzá nokedlit vagy főzöl tésztát: újabb két napra kész az ebéd.


Nézz be a takarekoskonyha.blogspot.hu-ra, nagyon sok olcsó receptet találsz ott!


Meg lehet oldani, ne aggódj.

2018. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Az utolsó egész hihető esetet vázolt fel, én annyira nemértekhiozzáé, mert nekem állandóan van minimum 1 hónapi étel itthon, a zöldség nagy részét leszámítva, de most megoldanám anélkül is.


Nos, nem kevés az a 2000 ft :) Olcsó, de jó kis ételek jöhetnek ki belőle, pl. zöldséges rizs, sárgaborsófőzelék (más hüvelyes is mehet, de a sárgaborsót nehéz verni árban és csak vízben, sóval megfőzve is jó kis főzeléket ad), zöldséglevesek galuskával, káposztás kocka...

Én valamikor rántottát ennék zöldséggel, mivel még a finom házi tojásból is sok fér s nekem ez a laktató, tápanyagdús alapételem. Bár még inkább olyasmit, mint ma: olcsó zöldségeket, krumplit sütöttem össze tojással. Aranyos, színes egytálétel.

Ha főzöl egy halom krumplit (amit eddig nem írtam, mert speciel engem kicsit sem laktat), abból sokféle étel lehet, én is héjában főttből csináltam ezt a mai kevertet, de némi liszttel sült nudli is lehet belőle, ha van otthon egy kis üveg lekvár, egész jó kis tartalmas édes étel.

2018. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Vennék 1kg kenyeret, lehetőleg minél olcsóbban. Reggelire mehet egy része pirítósnak vajjal/zsírral, másik fele pedig bundás kenyérnek estére. Ebédre pedig héjában sült krumpli, egy kis hagymával, vajjal/zsírral.


Másnap reggelire rántotta (ha marad hagyma, mehet bele), ebédre zöldséges rizs, vacsorára pedig pár zsemle, és egy kis felvágott.


Péntekre pedig bármi, ami ezekből marad. Nyilván ezen lehet variálni, olcsósítani még, de igyekeztem arra törekedni, hogy még így is valamennyire változatos legyen, legalább állagban. Amit még tudok tanácsolni, hogy nem húsból készült termékeknél nyugodtan válaszd a legolcsóbbat, még akkor is, ha mondjuk épp akciós, mert szavidő szerint le fog járni. Illetve ha éhesnek érzed magad két evés között, igyál egy kis vizet, teát, vagy ami épp van. Nem váltja ki az evést, és hosszú távon rossz megoldás, de egy kicsit elnyomja az éhségérzetet.


Ha pedig sikerült átlendülni ezen a szakaszon, próbálj meg félretenni 1-2e Ft-ot legalább vésztartalékba. Ilyen helyzetben máris dupla annyiból tudsz gazdálkodni legközelebb (bár kívánom, hogy ne legyen legközelebb).

2018. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!