Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretnék lefagyasztani...

Szeretnék lefagyasztani cseresznyét és meggyet, nagyon kicsi adagokban, kb.2 adag zabkásához valónyi adagokat szeretnék. Hogyan tudnám ilyen pici adagokban fagyasztani?

Figyelt kérdés
Nyilván nem szeretném nagy dobozokkal telirakni a fagyasztó, de kicsi dobozokból sajnos csak kevés van. Neylonzacskóban szerintem gusztustalan lenne ilyen kevés adag, meg nem is akarok ennyi neylont pazarolni. De ha meg egyben fagyasztom le az egészet, nem tudok csak kicsit kivenni belőle, mert összetapadnak. Ötletek?
2018. jún. 13. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jégkocka tartóban ha megfagytak egyesével kis adagolóban utána már át tudod tenni egy nagyobb zacskóba ahol nem fagynak össze.
2018. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj dobozolni őket, ha kisebb uzsis tasiba szétporciózod, jól összekötözöd a zacskókat, úgy teszed a fagyóba.
2018. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél tekercses nejlonfóliát és annyit tépsz le róla, amennyi kell. Én így adagolom a macskakaját és teljesen rendben van.
2018. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fagyaszd le tálcán, és ha meghagytak a szemek teheted zavskoba, dobozba ahogy kényelmes. Így mindig csak annyit veszel ki amennyi akkor kell.
2018. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tálcán fagyasztom le, és amikor kemény,simítózáras zacskóba teszem, mindig annyit lehet kivenni belőle amennyi kell.

Nemcsak a gyümölcsöt, de a zöldborsót és a zöldbabot is ilyen simítózáras tasakokban tartom a fagyasztóban.

2018. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
alufólia, vagy folpack, és abbol 2*2cm es kokcákat is vághatsz
2018. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én levesösszetevőket szoktam lefagyasztani ilyen módon. Pl. legutóbb káposztalevelet fagyasztottam le a következőképp:

Egy nagyobb nejlonzacskóba beleteszek egy adagot, jól kiszorítom belőle a levegőt és szorosan megtekerem rajta a zacskót, közvetlenül felette, így egy adag már benne van, fölötte a zacskó gyakorlatilag lezárva és újra beleteszek egy adagot. Ugyanígy a következő bugyorból is levegőt kiszorít, felette zacskó teker. Van, hogy csak 1-2x csavarom meg és ilyen kertészeti drótból levágva 4-5 centit, azzal szorosan lezárom a bugyrokat egyesével. Így elég mindig a legfelsőt kinyitni. A tálcás tök jó ötlet, sajnos nálunk nem férne be a fagyasztóba, meg átveheti a frigó szagát, nem én vagyok az első tulajdonosa, úgyhogy ki tudja, miket tároltak benne...

2018. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!