Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » SOS! Ez óriás csiperkegomba?...

SOS! Ez óriás csiperkegomba? Képek

Figyelt kérdés

Vidéken nagyinál a kertben termett, az erdő kb egy kmre helyezkedik el(tehát nem erdőben volt) egy nagy félkörben egymás mellett sok termett. A gallérja könnyen leválik róla, a teteje pikkelyes tehát nem lehet jól lehúzni a héját. Illata kellemes, a kalap belseje, tehát azok a redők rövid időn belül rózsaszinné válnak majd egyre sötétednek be, teljesen barnák lesznek. Nagyim megfőzte, nagyon kellemes az illata,enni még nem mertünk belőle. Egy roma férfi aki szokott szedni a környéken azt mondta nem jó, ne együnk belőle. Tatám megvan győződve,hogy ilyet evett régen is, jó a gomba. Néhány kalapját meg is rágcsálta valami.

Képek: [link]


[link]

Ezeket ma délelőtt szedtem azért ilyen fehérek, amelyek álltak egy két napot teljesen bebarnultak a lemezkéik.

Aki ismeri őket kérem segítsen, köszönöm :)


2018. júl. 7. 14:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%

Jezusom...


Alapszabaly: az a gomba, amirol nem tudjuk 110%-ra, hogy eheto, az kuka, azonnal. Masik alapszabaly: erdon-mezon szedett gombat gombaszakertohoz viszunk, nem a tatahoz, a szomszed ciganyhoz, hanem vizsgazott gombaszakertohoz. Ha egyetlen rosszat is talal kozottuk, kuka az egesz adag amit szedtetek.


Eszetekbe ne jusson enni belole, ha tata-mama belehal a mergezesbe, az legyen az o bajuk.

2018. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Jobb ha nem esztek belőle
2018. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nincs a közelben szakértő. Egy gombákkal foglalkozó(bizonyos félékét árusító) nő látta még őket, azt mondta nem ismeri.

Nyilván nem ettünk/eszünk még belőle, amíg nem tudjuk biztosan. Ezért is kértem tanácsot, hátha valaki ismeri biztosan őket. Olvasgattam róluk, minden leírás és kép is az óriás csiperkéről illik rá. Azt is irták,hogy nem lehet összetéveszteni más fajjal, mert azoknak nem barnul a lemeze.

2018. júl. 7. 14:36
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

'Nincs a közelben szakértő. Egy gombákkal foglalkozó(bizonyos félékét árusító) nő látta még őket, azt mondta nem ismeri.'


Akkor meg is van a valasz: nem tudjatok biztosan, tehat nem eheto.

2018. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem óriás csiperke!


Szerintem őzlábgalóca, ami ehető, de védett.

Vagy

Őzlábgomba, az is ehető.

2018. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
Én se ismerem, de nem kellene kockáztatni, inkább dobd ki.
2018. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Ne 1000 fton muljon mar a csalad elete .... gombat akartok enni, akkor vegyetek boltban.
2018. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha nem fogom megtudni biztosra akkor kidobom.

Most jobban mégnézve olyan mint az őzlábgomba. De nem lehetek biztos benne, tudom

2018. júl. 7. 15:00
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

EZ NEM CSIPERKE

Őzlábnak nézz ki ha kisebbek voltak és van vmi kellemetlen szaga azonnal kuka, máskülönben valszinűleg ehető özlábgomba de nem biztos tegyél több képet

2018. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
Va negy fontos kérdésem, érzel gyümölcsös illatot vagy arra emlékeztetőt?
2018. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!