Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nincs magyarországon a...

Miért nincs magyarországon a KFC-ben gravy azaz szaft?

Figyelt kérdés

2018. aug. 4. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem forgalmazzák.
2018. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt én értem... azt nem értem miért nem forgalmazzák, amikor ez a KFC egyik “védjegye” ...
2018. aug. 5. 00:40
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Mivel Magyarországon nem egy népszerű, sőt, nem is ismert dolog, nem érné meg nekik forgalmazni.
2018. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez logikátlan... nyilván, ha nincs nem fogják az emberek megismerni... és igenis létező dolog a szaft... minden második háztartásban felhasználják a sülthús szaftját vagy bármit krumplipürére vagy akár kenyérre... nem értem hol ebbe a logika... de a választ köszönöm :)
2018. aug. 5. 01:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nagyon finom
2018. aug. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

AZ egész más, amit otthon esznek az emberek, meg más, amit egy gyorsétteremben kérnek.

A cégnek nem éri meg ideszállítani ezt, mivel csak elvétve akarna valaki belöle, azaz a nagy részét ki kellene dobni.

Emellett hiába lenne elvileg kapható, ettöl még a többség ugyanúgy maradna a megszokott rendelések mellett, azaz ezt nem kérné.

2018. aug. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

"Ez logikátlan... nyilván, ha nincs nem fogják az emberek megismerni... "

A logika az, hogy a cég célja nem az hogy bármit is megismertessen az emberekkel, hanem hogy a lehető legtöbb profitot termelje. Ehhez pedig hozzátartozik a veszteség minimalizálása is, az pedig úgy a legegyszerűbb ha olyat forgalmaznak amit a helybeliek garantáltan ismernek és megvesznek.

2018. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
A gravy nem szaft.
2018. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
ma 08:34-es: akkor micsoda szerinted????
2018. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

"ma 08:34-es: akkor micsoda szerinted????"

Igaz nem tőlem kérdezted, de ha megengeded, válaszolnék.

A magyar szaft szó angol megfelelője tényleg a gravy, ellenben a kfc gravy nem egészen ugyanaz amire a legtöbb magyar ember a szaft szóból asszociál.

Szóval jobb híján lehet csak szaftnak nevezni, mert a valóságban nincs rá specifikus magyar név.

Egyébként egy pár hónapot dolgoztam külföldi kfc-ben, és a gravy egész konkrétan a húsok egész napos sütése után a sütők alján maradt sült "morzsa" összefőzve vízzel és egy nagy csomag speckó fűszerkeverékkel. A csirkéjük amúgy tényleg jó, a filé az tényleg filé, nem valami annak csúfolt massza, a darabolt csirkét is minden reggel tisztítottuk hogy tuti ne legyen semmi baja (sérült hús, tollmaradványok, ilyesmi), de miután a sütőket én is rendszeresen takarítottam, hát... a gravyhez valahogy sose volt gusztusom.

2018. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!