Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kell megfőzni?

Hogyan kell megfőzni?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok itthon és a testvéreimnek gondoltam főzők szílvásgombócot, viszont a fagyasztott gombócot hogyan kell megfőzni? És maga a morzsát csak meg kell pirítanunk , esetleg kell bele olaj?

Nem nagyon értek a főzéshez, de a kívánságukra el szeretném készíteni. Előre köszönöm a segítséget



2018. aug. 12. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Felforralod a vizet és bele teszed a gombócokat. Ha feljönnek a víz felszínére, mérsékeled a lángot és még főzöd tovább. Egy gombócot ketté vágsz, hogy megfőtt-e? Zsíron megpirítod a zsemlemorzsát ( állandóan keverni kell, hogy ne égjen le). Cukrozni csak akkor szabad, ha a morzsa már kész és levetted a tűzről. Ebbe forgatod a megfőtt gombócokat.
2018. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha sima zsemlemorzsa: kevés olajat felforrósítasz, beleszórod a morzsát, és addig kavargatod, míg kap egy kis világosbarnás színt.


Gombóc:

Legalább 5 liter víz, egy kanál só. Felforralod, ha forr, mehet bele a gombóc.

Tegyél rá fedőt, hogy hamarabb visszaforrjon. Ha forr, feljönnek a gombócok, akkor még két-három perc, és kész. Kiveszed, megforgatod a zsemlemorzsában. Ennyi.

2018. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Azt kihagyták a fentiek, hogy a gombócot fagyottan főzzed, nem kell kiolvasztani! Ha beleszórtad a forró vízbe, újraforrás után kis idővel óvatosan keverd meg fakanállal, mert szeret a fazék aljára leragadni! A pirított zsemlemorzsába a cukron kívül én még őrölt fahéjat is szoktam tenni, ha meg valaki még édesebben szereti, a tányéron még megszórhatja porcukorral. Remélelem, sikerül a gombócfőzés!
2018. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem hittem hogy ilyen hamar jönnek, ezer köszönet :'33
2018. aug. 12. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!