Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a pálinkás...

Mit lehet kezdeni a pálinkás gyümölccsel?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve készítettem 4 liter aszalt gyümölcsös mézes pálinkát, amit most leszűrtem és kiüvegeztem, és maradt fél kiló pálinkával átitatott gyümölcs. Mit lehet ezzel kezdeni? Van benne aszalt szilva és sárgabarack, datolya, kandírozott sárgadinnye. A pálinka saját termésből főtt, már magában is nagyon finom, de ez a mézes pálinkás gyümölcs mennyei. Van olyan ételkülönlegesség vagy desszert, amihez ez felhasználható? Magában nem szeretnék ennyit megenni.
2018. szept. 1. 09:16
 1/6 EgriPeet válasza:
67%
Leülsz, elfogyasztott, nézed az unikornisokat
2018. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beletölthetnéd őket, vagy legalább néhány sárgabarackot és szilvát kijevi csirkemellbe, valami hozzá illő fűszerezéssel.

Süteményhez is mind ideális lenne, mondjuk egy sárgadinnyetortához.

Ha van turmixgéped, valami egyedi pálinkás turmix is tök jó lenne.

2018. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szilvapálinkás Brownie Torta Aszaltszilvás Vaníliakrémmel

[link]

2018. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a receptet is el tudom képzelni a pálinkás aszalt barack felhasználásával.


Bundás barack

Hozzávalók 4 személyre


Kajszibarack személyenként 3 szem (nem túl érett)

Zsindelyes Barackpálinka 60 ml

Liszt 50 gr

Tojás 3 db

Tej 250 ml

Barack lekvár 150 gr

Porcukor 20 gr

Olaj a sütéshez 500 ml (kb.)


Elkészítés:

A barackokat mosás után felezzük és a magfelőli oldalát meglocsoljuk a Zsindelyes Barackpálinka felével, majd enyhén meghintjük porcukorral. Sütésig hűtőben tartjuk. A tojások szétválasztott sárgájából, lisztből, tejből egy evőkanálnyi baracklekvárból egy pici sóval sűrű palacsinta tésztát keverünk amihez a tojásfehérjékből vert kemény habot. Ezt a műveletet vigyázva végezzük, hogy a tészta könnyű maradjon, a hab ne törjön össze. Olajat hevítünk és a barackokat belemártjuk a laza palacsinta tésztába majd az olajban mindkét oldalát arany barnára sütjük. Rácsra vagy itatós papírra téve lecsöpögtetjük az olajat. Tálaláskor a megmaradt baracklekvárt elkeverjük a barackpálinkával, a megsült barackokat a tányér közepére halmozzuk és a pálinkás barack lekvárral körbecsurgatjuk.

2018. szept. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El tudnám képzelni,hogy az apróra vágott pálinkás aszaltszilvát belekeverem, mákos-szilvás vagy diós-szilvás rétes töltelékébe.

Pl. Fűszeres Eszter Szilvás rétesébe:

[link]

2018. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ágyazás során a gyümölcsből kiázik az íz és aroma. Ágyról levett gyümölcsnek, pláne ha az a pálinka 1 évig állt ezen az ágyon, nem sok íze van. Kb. nem jó semmire, nálam a kukában szokta végezni. Szoktam hagyni állni egy dunsztos üvegben 1-2 hétig, levet ereszt, ezt visszaöntöm az ágyas pálinkára, majd a gyümölcsöt kidobom, mert enyhén szólva sem egy ízélmény. No most ha ezzel még főzöl is valamit, azaz az alkoholt is elpárolod, akkor tényleg semmi nem marad.

Ágyas pálinkát az ágyról 3-4 hónap után le kellene venni.

2018. szept. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!