Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is tapasztalta, hogy a...

Más is tapasztalta, hogy a LIDL zsírszegény túrója gyakran jóval a lejárat előtt penészes?

Figyelt kérdés
Ma bontottam fel egy dobozzal, szept. 11-ig jó, mégis feketés "szőrös" penész van rajta, mint pl. a gyümölcsökön, ha rohadnak. Többször tapasztaltam már az utóbbi néhány hónapban, hogy fehér penész van rajta, és néhányszor a feketét. Hogy lehetséges ez? Gond lehet az üzletben a hűtéssel, vagy szar lett az egész, úgy ahogy van?
2018. szept. 1. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam. Sőt! Egy héttel lejárta után vettem észre nemrég és még nem is volt savanyú. Nagyon finom túrógombóc lett belőle.


Ez valami helyi probléma lehet. Jelentsed a boltban, ahol vetted, lehet tudnak valami intézkedést hozni. Lehet egyik hűtő nem jól működik, vagy rossz a tárolási módszer.


Ez nem célja az áruháznak - remélem ezt te is tudod.

2018. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam már rá, hogy talán abban az üzletben van valami gond a beszállítás után a tárolással, és a hűtéssel. 2 éve változtattam életmódot, azóta, szinte napi rendszerességgel fogyasztom vacsorára, de csak idén, úgy április óta tapasztalom ezt a penészesedést, ráadásul egyre gyakrabban. Sokszor van olyan, hogy penész nincs, de ilyen sárgás valami van a tetején, és savanykás a szaga, ami normál esetben soha nincs. Kb. 1.5 hónapja nem vettem Lidl-ben zsírszegény túrót emiatt a penész dolog miatt, inkább átszoktam az Aldi zsírszegény túrójára. Az teljesen más, olyan, mint egy krém, semmi szemcse, de az is finom. Most újra vettem Pilos túrót 3 dobozzal a héten, és ebből kettő penészes. Nagyon bosszant, mert szerettem, de emiatt már a hányinger kerülget tőle! :(
2018. szept. 1. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik fajtáról beszélsz,de én is vettem ott ilyen zacskósat és a lejárat előtt jóval felfújodott a zacskó és mikor kibontottam tiszta büdös volt.
2018. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A dobozos, 250 grammos kiszerelésű Pilos zsírszegény túróról. (Világoskék) Zacskós túrót én sosem veszek normál zsírtartalmút sem. Abból is a Pilos dobozosát szoktam, vagy más dobozost. Valamiért nem szimpi a zacskós egyik fajtából sem.
2018. szept. 1. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen vidd vissza és reklamálj, mert valami nincs rendben.

Könnyen lehet, hogy kezelési hiba miatt a zárófólia megsérül és ezért kezd penészedni. Ez lehet úgy is, hogy nem látható a sérülés, pl a hegesztés enged el valamennyire, mert esetleg rátesznek valamit, ami megnyomja a fóliát.

De ez a probléma az adott üzlettel függ össze, nem magával az adott túróval.

2018. szept. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

vidd vissza, mert már előfordult, hogy így vették észre a hibát, mitől penészes.


Sem a Lidl, sem az Aldi nem szokott ilyen árut kitenni.

Ez simán helyi probléma.

2018. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jót teszel az ilyen szintű visszajelzéssel - mert ők a végén az eladó jár jobban, ha nem romlott terméket ad el.
2018. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért kérdeztem itt, hogy más is tapasztalt ilyesmit, vagy sem. Mivel itt senkinek nincs ilyen tapasztalata, ezért úgy gondolom, hogy magával az üzlettel lehet a gond. Igazából két üzletről van szó, egy adott városon belül. Az egyikbe gyakrabban járok, de most épp ott vettem penészes túrót, ahova ritkábban járok.
2018. szept. 2. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!