Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Suliba gyorsan és könnyen...

Suliba gyorsan és könnyen elkészíthető étel, ami estig kibírja. Valaki tud ilyet ajánlani?

Figyelt kérdés

2018. szept. 2. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Kis műanyag dobozban szinte bármit elvihetsz. Tésztaételek, rakott kaják, bármi amit nagy mennyiségben is el tudsz készíteni, és otthon eláll napokig. Kis szendvicsek, mellette zöldség, gyümölcs, tejberizs hidegen, én ezeket szoktam vinni.
2018. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Kihagytam a banánt, azt elég csak bedobni a táskába, csomagolni sem kell. Vagy egy doboz joghurt, az is kibír néhány órát hűtés nélkül.
2018. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van egy pont ilyen receptem, ami olcsó, egyszerű, egészséges és jól elkészítve nagyon finom. Kell hozzá:

Egy kiló krumpli

~20 deka répa és hagyma

Fél fej fokhagyma

Egy paprika, ha szereted erőspaprika (én jalapenot teszek bele)

30 deka hús, én csirkemellel vagy sertéskarajjal csinálom

Extrák: borsó, brokkoli, rántott laskagomba, szinte bármi amit akarsz, ezek a változatosság miatt jók


A krumplit és répát meghámozod és feldarabolod, felteszed vízben főni (ha van brokkoli vagy nyers borsó azt is). Eközben serpenyőben, olajon vagy zsírban karamellizálod az előre felvágott hagymát, félúton hozzáadod a paprikát és fokhagymát, és megsózod-borsozod-pirosaranyozod, megkevered. Ha van gomba azt is süsd meg.

Ha már puhára főtt a krumpli és répa (és brokkoli/borsó) szűrd le az egészet és hagyd kicsit pihenni.

Előveszed a húst, elkalapálod és feldarabolod kisebb cafatokra, megfűszerezed és kevés olajban megsütöd, elég neki 3-4 perc.

Ha már a hagyma/paprika megfelelôen megsült (figyelj mert könnyen odaég), öntsd hozzá a már száraz krumplit és társait, alaposan kevergesd meg, majd add hozzá a húst, fűszerezd és keverd kedved szerint, míg össze nem áll.


Amit leírtam kb 4-5 étkezés nekem.

2018. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet barmit elvinni rosszul tudjak.


Ha nincs lehetoseged az etelt megfeleloen huteni es kesobb felmelegiteni akkor hust, tojast ne vigyel mert azok szobahomersekleten nem tarthatoak 2 oranal tovabb hutes nelkul.

2018. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 14. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!