Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik méz a jobb?

Melyik méz a jobb?

Figyelt kérdés

Kérdezni szeretném, hogy beltartalmi érték szerint lehet-e rangsorolni a különböző mézfajtákat? Melyik az a fajta, amelyik a legtöbbet tudja adni az emberi szervezet számára?

A vegyes, az akác, a repce, stb?



2018. okt. 12. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik másra jó, olvass utána, rengeteg infó van a mézekről.
2018. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Amelyik kizárólag méhészetből származik. Boltit ne is vegyél.
2018. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nekem egyszer egy méhész azt mondta, hogy az akác kevésbé jó. Máskor egy másik méhész pedig az erdei (állítólag most hárs van az övében nem kis mennyiségben) méze gyógyhatását dícsérte.

A vegyes az eleve nem egyféle méz, pont azért vegyes, mert hol ez van benne sok, hol az, láttam már olyat, ami halvány volt, ezzel is aláhúzva, hogy sok akác van benne.


Ennél többet nem tudok, én az íze miatt eszem a mézet, akkor sem sokat, mert a tömény cukor nekem nem egészséges, persze egy kevéske belefér.

2018. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes méz. A faj mézek, főleg a fajra jellemző anyagokat tartalmazzák. Az akác méz azért favorit, jó az illata, szép a szine és sokára kristályosodik.
2018. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!