Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csapvíz vagy ásványvíz?

Csapvíz vagy ásványvíz?

Figyelt kérdés
Javarészt én csapvizet iszok,ásványvizet talán 1 litert egy héten.Nem szeretem cipelgetni a boltból,de főleg azért,mert úgy rémlik,hogy a sok ásványvíz sem jó,főleg ha sok benne az ásványi anyag.A csapvíz tisztított végül is,de az se a legjobb lehet.Te melyiket fogyasztod inkább ?
2018. okt. 31. 04:23
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Angliában élek, ezért csak szűrt vizet, mert itt tényleg gáz a csapvíz. Amikor otthon vagyok csak csapvíz, és ha hazaköltözök, akkor is csapvíz, mert köztudottan jó minőségű.

[link]

2018. okt. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Csapvíz.

Teljesen fölösleges ásványvízre költeni, cipelni, szennyezni vele a környezetet.

2018. okt. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Csapvíz.
2018. okt. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
,nyáron ásványvíz inkább, télen tea ,vagy csapvíz.
2018. okt. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon finom a csapvíz, azt isszuk. Van szodagepunk ha szénsavas vizet szeretnénk.


Anyunál rossz ízű, anyosomeknal meg a minősége nem megfelelő mindjettijuknel ásványvíz, anyunál esetleg tea

2018. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Az új lakásunkhoz járt egy víztisztító berendezés is, így ott szűrt vizet iszunk, bár lehet nincs jelentősége, mert az egy éves cserénél csak minimális sárgás elszíneződés volt a filteren, amire azt mondta a szaki, hogy valószínűleg agyag és némi homok.

Munkahelyen van ballonos víz, de annak sokszor rossz íze van, úgyhogy csapvizet iszok inkább. Amúgy szerintem a ballon is csapvizzel van töltve, csak ha pár napon belül nem isszuk meg, fura íze kezd lenni.

2018. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csapvíz.
2018. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 SimkoL ***** válasza:
76%
Amikor Miskolcon laktunk - 1986 - 1992 - a szomszéd asszonyom a vízműnél dolgozott. Párszor elvittem a munkahelyére és még mesélt is, hogy hogyan 'készül' az ivóvíz, na azóta nem iszom csapvizet.
2018. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
#8. Pedig a miskolci csapvíznél nincs finomabb, én ott laktam 20 évig. Másik városból érkezett ismerős is megjegyezte, hogy mennyivel finomabb, mint náluk, és legközelebb még palackot is hozott, hogy vigyen belőle. :)
2018. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Itthon csapvíz, mivel jó vizem van (csak iszonyú kemény, sajna), de az ország legnagyobb részében pocsék a csapvíz. Ezzel együtt utálnám a környezetet szennyezni víz miatt, a vizet meg lehet inni sokféle formában, pl. teának, levesnek, arra pedig a legtöbb magyar csapvíz alkalmas. Gyerekkoromban pici vitaminos pezsgőtablettával tettem ihatóvá a csapvizet (csak NAGYON szomjasan tudtam meginni alapból) s azóta ittam sokkal rosszabbakat is.
2018. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!